11.12.17

Na vodiča autobusu vytiahol pištoľ!

foto: archív tv kd

Nebezpečnú situáciu dnes okolo jednej hodiny popoludní zažil vodič autobusu MHD v Košiciach. 

Na zastávke na Štúrovej ulici pri budove Krajského súdu v Košiciach ho zablokovalo osobné auto. Vystúpil z neho muž a začal ho ohrozovať strelnou zbraňou. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Jeden zo svedkov na mieste hovoril, že išlo o strieborné terénne auto s evidenčným číslom okresu Košice–okolie. „V rukách mal pištoľ, videl som, ako sa pred autobusom naťahoval s vodičom,“ povedal. Vodič Dopravného podniku mesta Košice Anton Verníček pre televíziu KOŠICE:DNES opísal, že vodiča nahnevalo, že ho blikaním na križovatke pred zastávkou upozornil, že mu nesvietia svetlá. 

„Vytiahol pištoľ z vrecka a namieril mi ju na hlavu. Zľakla sa aj pani, ktorá sedela vpredu v autobuse. Vyhrážal sa mi za bieleho dňa na ulici, že ma zlikviduje a vulgárne mi nadával,“ povedal. 

Vodič autobusu MHD A. Verníček po incidente pred krajským súdom musel zavolať políciu. foto: tv kd
Vodič autobusu MHD A. Verníček po incidente pred krajským súdom musel zavolať políciu. foto: tv kd

Nezdalo sa mu, že pištoľ je plynová, lebo nemala zaslepenú hlaveň. Dodal, že doteraz si myslel, že práca vodiča je nebezpečná len v noci. 

Hneď po udalosti podal trestné oznámenie na neďalekom obvodnom policajnom oddelení. 

Na miesto zakrátko prišla polícia. Incident videlo niekoľko cestujúcich, ktorých vypočula. Vyhodnotí aj záznamy z kamery, ktorá je umiestnená v prednej časti autobusu.

(dn, rok) 

Čítajte viac: dpmk policia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím