01.04.20

NAKA opäť zadržala Rudolfa Vaského

foto: FB/Rudolf Vasky

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v stredu opätovne zadržal Rudolfa Vaského, ktorý mal na základe rozhodnutia súdu zákaz uverejňovať príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel či sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

Vasky bol vyšetrovateľom už v minulosti obvinený z opakujúceho sa pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, a to závažnejším spôsobom konania na viacerých osobách. Momentálne je zadržaný v cele predbežného zadržania a dejú sa ďalšie procesné úkony.

Sudca uložil obvineným Vaskému a Martinovi Daňovi explicitný a jednoznačný zákaz uverejňovať príspevky vo forme obrazových, zvukových a obrazovozvukových diel či sa na ich tvorbe akýmkoľvek spôsobom podieľať.

Krajský súd prepustil Rudolfa Vaského a Martina Daňa na slobodu koncom januára. Vasky zverejnil odvtedy minimálne na svojom YouTube kanáli tri videá, v ktorých sa sám objavil. Daňo sa od rozhodnutia Vaského zverejňovať videá dištancoval na sociálnej sieti.

reklamná správa
 

(TASR) 

Čítajte viac: policia slovensko

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím