30.07.20

Nastúpia žiaci v septembri do školy?

ilustračná foto: TASR

Na Slovensku pribúdajú každý deň prípady nákazy novým koronavírusom, v tomto období je počet infikovaných vyše 2 000 a práve preto je potrebné už teraz myslieť na začiatok školského roka. Otvoria sa v septembri brány škôl alebo sa bude naďalej vyučovať dištančne?

Ako informovali z tlačového oddelenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR spolu s Úradom verejného zdravotníctva SR pripravujú plán bezpečnostných opatrení pre školy, v prípade druhej vlny šírenia ochorenia COVID-19.

Plán predstaví rezort školstva verejnosti po 18. auguste 2020. Od tohto dátumu bude ministerstvo školstva zasielať školám (materským, základným, stredným, vrátane internátov a jedální) manuál s uvedenými opatreniami.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Manuál opatrení 

Rezort školstva zatiaľ ešte len pripravuje hygienicko-epidemiologické opatrenia, ktoré sa budú dodržiavať v školách a školských zariadeniach. Manuál by mal obsahovať postupnosť krokov pre riaditeľov a zriaďovateľov škôl a školských zariadení. 

Ministerstvo avizuje, že bude mať pripravený individuálny postup pre jednotlivé situácie v každom regióne.

„Regionálne úrady verejného zdravotníctva budú sledovať ohniská nákazy a na základe toho budú rozhodovať o opatreniach v danej oblasti. Na školách v rizikových oblastiach budú platiť prísne opatrenia. Školy budú od septembra vyučovať štandardným spôsobom s dôrazom na dezinfekciu a hygienické opatrenia, v prípade, že nebudú v miestach nákazy,“ uvádza tlačové oddelenie s tým, že ministerstvo zároveň pripravuje aj opatrenia pre sociálne znevýhodnených žiakov.

Hodnotenie online vyučovania 

Celoplošná dištančná forma vyučovania na Slovensku nikdy doposiaľ neprebiehala, preto ministerstvo školstva začiatkom júla spustilo dotazník o online vyučovaní počas koronavírusu. Na dotazník odpovedali učitelia a riaditelia zo základných a stredných škôl. Zozbierané informácie budú slúžiť na analýzu stavu v školách. 

Ak sa zásadne nezmení epidemiologická situácia na Slovensku, žiaci nastúpia do nového školského roku 2020/2021 v stredu 2. septembra 2020, rovnako sa otvoria aj školské  kluby. 

(AHA)

Čítajte aj: 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím