25.05.20

Nespokojní maturanti prešli skúškou dospelosti

foto: Veronika Janušková

Pre pandémiu sa v tomto školskom roku celoplošné maturity nekonajú. Z vyše 4-tisíc študentov sa pre osobnú skúšku rozhodlo vyše 100 maturantov na župných stredných školách. Chceli si vylepšiť svoje hodnotenie.

Známky boli stanovené na základe aritmetického priemeru z koncoročných známok z predošlých ročníkov a polročných známok z posledných dvoch ročníkov. Pri výslednom priemere na rozmedzí zaokrúhlia známku nadol.

„Na prezenčné maturity sa prihlásilo 128 žiakov, ale len 16 % z nich tak urobilo z dôvodu, že nesúhlasia s administratívne stanovenou známkou a želajú si obhájiť lepšiu. Pre nás je to pozitívny indikátor, ktorý svedčí o objektívnom hodnotení počas štúdia,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Zvyšných 38 % žiakov prejavilo záujem dobrovoľne maturovať z vyššej úrovne cudzieho jazyka, aby napríklad zlepšili svoje vyhliadky na vysokoškolské štúdium. Z celkového množstva 63 stredných škôl, ktorých zriaďovateľom je KSK, sa prezenčné maturity budú konať len na 24. Zelené stoly pripravia na 13 gymnáziách a 11 stredných odborných školách, ako to bolo napríklad v prípade Gymnázia Poštová 9 v Košiciach alebo SOŠ Ostrovského 1 v Košiciach. 


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím