21.10.19

Nešťastie na Terase. Z balkóna vypadol muž

foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Pád z balkóna na druhom poschodí sa stal v pondelok (21. 10.) krátko pred poludním osudným pre 64-ročného Košičana. Napriek rýchlemu zákroku mu záchranári už nemohli pomôcť.

Nešťastná udalosť sa stala v bloku na Triede SNP. Ako sme sa na mieste dozvedeli, nebohý muž bol čerstvým dôchodcom a vášnivým „kutilom“. Náradie uschovával v skrini na balkóne. Zrejme práve pri vyberaní alebo odkladaní náradia k tragédii došlo.

reklamná správa
 

Lekár vylúčil cudzie zavinenie

„Posádku rýchlej záchrannej služby volali k pádu z výšky. Muž vypadol z balkóna, na ktorom kvôli rekonštrukcii chýbalo kovové zábradlie a aj plastové časti. Obeť najprv dopadla na striešku nad vchodom a potom na zem. Bohužiaľ, utrpené zranenia boli nezlučiteľné so životom. Oživovanie bolo neúspešné, takže musel byť privolaný lekár, ktorý skonštatoval smrť,“ dozvedeli sme sa od Vladimíra Hosu z Košickej záchranky.

Tragický pád začali hneď objasňovať aj policajti. Privolaný obhliadajúci lekár cudzie zavinenie nešťastnej udalosti vylúčil. Presnú príčinu smrti určí pitva. „Polícia momentálne zisťuje bližšie okolnosti, za akých došlo k pádu a úmrtiu muža. V tejto súvislosti bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ povedala nám košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím