16.09.18

Nešťastné udalosti, ktoré otriasli východným Slovenskom

Foto: Matej Stašík

Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. A toho tragického bolo tento týždeň na východnom Slovensku skutočne dosť. Nehoda na koľajniciach, vyčíňanie počasia, sila ohňa či agresívne osy boli udalosťami, ktoré poznačili uplynulé dni.  

Tragédia na koľajniciach 

Medzi železničnými stanicami Prešov a Veľký Šariš došlo v pondelok (10. 9.) k nehode, pri ktorej vlak usmrtil mladú ženu. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, rušňovodič spozoroval pred vlakom osobu ženského pohlavia, ktorá sedela na koľajnici. „Okamžite použil rýchločinné brzdenie aj so zvukovým výstražným znamením, ale pre krátku vzdialenosť nedokázal zrážke zabrániť. Obhliadajúci lekár, ktorý bol privolaný na miesto, konštatoval smrť na následky devastačných poranení nezlučiteľných so životom bez známok násilia či cudzieho zavinenia. Nariadená bola súdnolekárska pitva,“ vysvetlila Ligdayová s tým, že u rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom.

„Preverovaním bolo zistené, že nebohou bola 21-ročná žena pochádzajúca z obce Stará Voda,“ doplnila. Ako dodala, poverený príslušník Oddelenia železničnej polície v Prešove začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. 

Foto:
Foto: Stanislav Roháč

Košičanov vystrašil dym 

Obyvateľov Košíc v stredu (12. 9.) vystrašil dym, ktorý bolo vidieť takmer zo všetkých častí mesta. Dvíhal sa nad Vyšným Opátskym. Podľa informácií od operačného dôstojníka košických hasičov horeli pneumatiky a plasty v areáli autobazáru na Južnom nábreží. Hasiči s požiarom zápasili vyše dve hodiny. Našťastie, nikto sa nezranil.

Dráma pri Veľkom Šariši

V lokalite zvanej Kanaš pri Veľkom Šariši muselo v piatok (14. 9.) núdzovo pristáť jednomotorové lietadlo. Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove informovali, že na mieste zasahovalo šesť profesionálnych hasičov na troch kusoch techniky. Lietadlo značky Apollo Fox podľa informácií od hasičov núdzovo pristálo bez poškodenia. Dvojčlenná posádka neutrpela žiadne zranenia. 

reklamná správa

Ako chutí voda?

Prečo Košičania nemajú rovnakú vodu z vodovodu?

Zistite viac

Nešťastie v Lipanoch 

Pri piatkovom (14. 9.) požiari stodoly v Lipanoch objavili hasiči mŕtveho človeka. Ako uviedlo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, na mieste zasahovalo šesť hasičov na troch kusoch techniky z hasičských staníc Lipany, Rožkovany a Červenica. „Na mieste požiaru bola nájdená usmrtená osoba pravdepodobne v dôsledku požiaru. Zisťovanie príčin vzniku požiaru a usmrtenia osoby ešte prebieha.“ 

Blesk zasiahol dieťa

V obci Zámutov v okrese Vranov nad Topľou v piatok (14. 9.) zasiahol blesk dieťa. Udalosť potvrdila hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (ZZS) Alena Krčová. „K malému pacientovi vyslali dve posádky záchrannej zdravotnej služby. Dieťa bolo prevezené do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.“

reklamná správa

Agresívne osy 

Rýchly letecký prevoz do nemocnice potrebovala v sobotu (15. 9.) 55-ročná žena, ktorú pri zbieraní húb nad obcou Veľký Folkmar (okres Gelnica) poštípalo niekoľko ôs do oblasti hlavy. „Podľa svedkov následne upadla do krátkodobého bezvedomia. Pri príchode leteckých záchranárov, ktorí pri záchrannej akcii použili lanovú techniku, bola žena už pri vedomí,“ informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková. Na mieste zasahovali aj pozemní záchranári, ktorí pacientku odovzdali do starostlivosti lekárovi leteckých záchranárov. Ten ju z miesta evakuoval pomocou lanovej techniky a doplnil jej potrebnú liečbu. Ženu následne v stabilizovanom stave vrtuľníkom previezli do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach. 

V Hornáde sa utopili dvaja muži

Viac k téme

16.09.18
V Hornáde sa utopili dvaja muži

(TASR, JH)

Čítajte viac: krimi

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím