tip od čitateľa
28.03.18

Netradičný problém na Ťahanovciach. Vpusťte ľudí do polikliniky!

foto: Veronika Janušková

Lekárka na Sídlisku Ťahanovce vyčíta mestu, že odmieta sprístupniť miestnu polikliniku pred začiatkom ich ordinačných hodín. Podľa jej slov tak mesto ide proti vlastným občanom.

Prídete do čakárne, zapíšete sa do poradovníka a počkáte na sestričku, ktorá vás zoberie na prípadný odber ešte aj pred oficiálnym otvorením ambulancie. To je bežná lekárska prax na Slovensku. Bytový podnik mesta Košice (BPMK) nariadil nekompromisné dodržiavanie ranných otváracích hodín ťahanovskej polikliniky, ktorú spravuje, od siedmej hodiny ráno. Podľa lekárov tak obmedzuje pacientov. 

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Pacienti mrzli 

Lekárka Eva Ševecová pôsobí v ambulancii pre deti a dorast v priestoroch Polikliniky Ťahanovce už 22 rokov. Dvakrát do týždňa má ordinačné hodiny od pol siedmej ráno. 

„Pacienti chodievali do priestorov budovy pravidelne pred siedmou hodinou. Sťažnosti ľudí na striktné dodržiavanie otváracích hodín polikliniky počúvam od decembra,“ hovorí. 

Ako uviedla, vrátnik vpustí lekárov do budovy aj skôr, no starší ľudia, tehotné ženy, mamičky s deťmi a ostatní pacienti však museli v mrazoch postávať pred ňou. 

Vchod do Polikliniky Ťahanovce pred 7. hodinou ráno. foto: šš
Vchod do Polikliniky Ťahanovce pred 7. hodinou ráno. foto: šš
E. Ševecová je nespokojná s prístupom bytového podniku. foto: veja
E. Ševecová je nespokojná s prístupom bytového podniku. foto: veja

Žiadosť zamietli

Lekárka sa preto rozhodla osloviť bytový podnik, aby polikliniku otvorili už od 6:30 ráno. „Odpovedali, že platné otváracie hodiny budovy od siedmej hodiny považujú za primerané.“ Podľa jej slov v lekárskej praxi bežne vedia prijať pacientov na odbery biologického materiálu už pred začiatkom ich ordinačných hodín. „Ľuďom to vyhovuje z praktických dôvodov - stihnú dôjsť do práce či školy ešte pred dopravnou špičkou,“ dodala.

Správca o zmene neuvažuje

Hovorkyňa mesta Linda Šnajdárová pre KOŠICE:DNES uviedla, že lekári vedia do budovy vstúpiť už pred otvorením polikliniky. „Neevidujeme hromadnú žiadosť lekárov o zmene ordinačných hodín. Na požiadanie lekárov vrátnik umožňuje pacientom vstup do budovy aj skôr,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že skorším otvorením budovy by sa zvýšil voľný pohyb nepovolaných osôb a ohrozila by sa tým bezpečnosť budovy.

foto: veja
foto: veja
foto: veja
foto: veja
Vyjadrenie krajského lekára
Košický samosprávny kraj (KSK) nie je vlastníkom nehnuteľnosti, preto nemôže nariaďovať podmienky inému majiteľovi, resp. správcovi budovy. Uviedol to lekár samosprávneho kraja Erich Boroš. „Odporučil som lekárke Ševecovej, aby sa obrátila so svojou požiadavkou písomne priamo na správcu. V prípade, že nedôjde k vzájomnej dohode, možnosťou je aj zmena ordinačných hodín, napr. od 7.00 hod.,“ informoval. 

 

Univerzitná nemocnica  sekíruje budúce mamičky

Viac k téme

28.02.18
Univerzitná nemocnica sekíruje budúce mamičky

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím