08.03.19

Nová atrakcia v Galérii

Foto: Veronika Janušková

Už samotné nakupovanie zvykne byť pre niekoho adrenalínom. Kto si ho však chce užiť naozaj, môže vyskúšať už o pár týždňov novú šmykľavku v obchodnom centre Galéria, ktorá je jediná na Slovensku.

„Táto šmykľavka bola vyrobená v Českej republike, a to spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na výrobu ľahkých kovových konštrukcií, tobogánov a dokonca aj evakuačných šmykľaviek,“ hovorí Martin Paľko, manažér obchodného centra Galéria a dodáva, že je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a prekonáva výškový rozdiel 6 metrov. 

Montážne práce ešte nie sú celkom ukončené. Verejnosti ju odovzdajú asi za dva týždne. Foto: Veronika Janušková
Montážne práce ešte nie sú celkom ukončené. Verejnosti ju odovzdajú asi za dva týždne. Foto: Veronika Janušková

„Dĺžka šmykľavky je 12,5 metra a priemer je 0,8 m. Celá konštrukcia váži 820 kg,“ predstavuje priam umelecké dielo ktoré je umiestnené medzi prvým a druhým nadzemným poschodím centra. „Šmykľavka je vybavená semaforom, ktorý bude signalizovať dostatočný rozstup medzi jednotlivými šmýkajúcimi sa. Pri dodržaní pokynov, ktoré sú uvedené pri vstupe, sa zošmyknúť na nej môže ktokoľvek, či dospelý alebo dieťa, existuje iba váhové obmedzenie do 200 kg,“ spresňuje M. Paľko.

Šmykľavka bude pre verejnosť sprístupnená hneď, ako jej budú udelené všetky potrebné certifikáty.

reklamná správa

V centre mesta rastie nové business centrum

Výhodou je zdravé pracovné prostredie a najmodernejšie technológie.

Zistite viac

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím