11.02.16

Nová dominanta vyrastie pri Jakabovom paláci

Administratívne sídlo niekoľkých spoločností Skupiny VSE na Mlynskej ulici v Košiciach dostane novú podobu. Stavebné práce by sa mali začať o rok. Podľa informácií, ktoré pre košice:dnes poskytla hovorkyňa Skupiny VSE Holding Andrea Danihelová, dôvodom kompletnej prestavby je optimalizácia priestorových možností. „V porovnaní s doterajším riešením to má byť zároveň ekologickejší variant riešenia stavby s využitím moderných technológií,“ konštatovala. Súčasnú zastaralú budovu chcú energetici nahradiť modernejšou, ktorá zamestnancom vytvorí optimálnejšie pracovné podmienky. V architektonickej súťaži zvíťazil návrh košickej spoločnosti DGA (Design Graphic Architecture). „Víťazný architektonický návrh počíta s vytvorením technologického a administratívneho centra s prepojením existujúcich lokalít, optickým uzlom a záložným napájaním pre objekt kritickej infraštruktúry,“ priblížila A. Danihelová. Bude to celkovo šesťpodlažná budova, pričom štyri podlažia budú administratívne, dve s parkovacími plochami (podzemným a prízemným). Ukončenie projektovej dokumentácie sa očakáva v druhej polovici tohto roka. Začať so stavebnými prácami počíta skupina VSE Holding v 1. štvrťroku 2017. Presný termín bude známy až po ukončení výberu generálneho dodávateľa stavebných prác. Stavba by mala byť hotová koncom roka 2018.
VSE vizualizácia noc
VSE vizualizácia (2)
(VER) Vizualizácia: DGA

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím