tip od čitateľa
15.06.18

Nová trať a rozbité cesty. Na jeseň sa to zmení

foto: toh

Električková trať na Terase je po modernizácii električkových tratí (MET) pekná, cesty pri nej však vyzerajú žalostne. Na viacerých miestach sa doslova rozpadávajú.

Nový asfaltový koberec je iba v bezprostrednej blízkosti trate. V úseku od Toryskej ulice po amfiteáter je veľa miest, kde je asfalt po tom, čo tam jazdili ťažké stavbárske mechanizmy, doslova rozpadnutý a vznikajú výmole. „Je ťažké uveriť, že magistrát toto odsúhlasil a prebral. Prečo už zhotoviteľ nemohol potiahnuť celý nový asfaltový koberec aj na časti cesty, ktorú síce nerozkopal, ale je zničená?“ pýta sa náš čitateľ.

Foto: toh
Foto: toh

Na magistrát sme poslali aj fotografie zničených miest vozovky na Terase. Podľa Jozefa Marka z komunikačného referátu magistrátu sa cesty na Triede SNP, ale aj v ďalších častiach mesta, kde prebieha stavba MET, dočkajú opravy. „Chodníky a cesty, ktoré nie sú predmetom projektu MET, dá mesto Košice do poriadku na vlastné náklady tak, aby boli obyvatelia spokojní. Termín je po ukončení projektu, teda na jeseň tohto roku,“ tvrdí J. Marko.

reklamná správa

Čítajte viac: doprava MET

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím