23.09.20

Nové kamery postávajúce prostitútky len odohnali o kúsok ďalej

foto: veja

Súčasné vedenie Starého Mesta ešte v minulom roku nainštalovalo na kritické miesta nové kamery. Prostitútky sa však iba presunuli do iných lokalít. Starosta uvažuje o ďalších kamerách, pomôcť by mohla aj zmena zákona.  

Staré Mesto dlhodobo nevie vyriešiť problém s prostitútkami postávajúcimi v lokalite od železničnej stanice popri Pošte 2 na ulici Svätoplukova. Mestská časť v roku 2018 uspela s projektom rozšírenia kamerového systému a získala dotáciu od Úradu vlády v hodnote vyše 36-tisíc eur. Päť nových kamier, ktoré sú pripojené na monitorovací pult mestskej polície, nainštalovali minulý rok na uliciach Löfflerova, Thurzova a Jiskrova. Problém sa však iba presunul.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Aj pod balkónmi 

Prostitútky momentálne postávajú najmä na Masarykovej ulici. Svoje služby vykonávajú buď v autách zákazníkov na neosvetlenom parkovisku priamo pred Inšpektorátom práce, alebo v garážových uličkách Lomenej ulice a okolí. Pod balkónmi pavlače bytového domu Masarykova 12 vykonávajú okrem služieb aj svoje hygienické potreby a obyvatelia tam pravidelne nachádzajú výkaly či použité dámske vložky.

Najviac však trápi postávanie prostitútok v blízkosti ZŠ a MŠ na Masarykovej ulici. „Vďaka dobrej spolupráci s jej riaditeľom, pánom Radoslavom Lukácsom, a mestskou i štátnou políciou, ktoré do lokality chodia najmä v čase, keď je tam najväčší pohyb detí a rodičov, sa darí predajné ženy vytlačiť z ulice,“ vysvetľuje starosta Starého Mesta Igor Petrovčik, podľa ktorého je to jediný spôsob, ako aspoň sčasti problém vyriešiť.

Samotné státie na ulici nie je trestné, preto iné možnosti nemá.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím