11.11.18

Nový primátor Košíc Jaroslav Polaček: Toto víťazstvo je pre môjho syna

foto: Iveta Vaculová

Primátorom Košíc bude v nasledujúcom štvorročnom volebnom období 41-ročný Jaroslav Polaček. 

Doterajší mestský poslanec a poslanec Košického samosprávneho kraja Jaroslav Polaček ohlásil svoju kandidatúru 28. mája 2018. Kandidoval za SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA a OKS s podporou strán Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko. Jaroslav Polaček získal 43,29 % hlasov, Martin Petruško 23,82 % hlasov, Alena Bašistová 14,84 % hlasov.

„Košičania mojou voľbou odmietli rodinkárstvo, korupciu a parazitovanie na mestskom majetku,“ vyhlásil Jaroslav Polaček po druhej hodine v noci, keď už bolo na základe spočítaných hlasov jasné, že sa stane novým primátorom Košíc. „V Košiciach sa prestane kradnúť,“ zdôraznil.

reklamná správa

Najprv sa poďakoval voličom. Spomenul aj tých, ktorí ho nevolili s tým, že rovnako pre nich bude program „Fungujúce Košice“. Potom sa poďakoval svojim rodičom a svojmu štvorročnému synovi. „Toto víťazstvo je pre neho,“ povedal. 

Ako kandidát čelil silnej diskreditačnej kampani, keď anonym na webe zverejnil trestné oznámenie jeho manželky, s ktorou sa rozvádza. Obvinila ho, že sexuálne zneužíval ich syna. Polícia prípad uzavrela tak, že sa nič také nestalo. 

Až potom víťaz volieb v ďakovnej reči menoval členov svojho tímu, kandidátov na poslancov a politické strany, ktorých mal podporu. Prehra Smeru v Košiciach podla neho môže znamenať koniec „diktatúry“ tejto strany na celom Slovensku.

Profil Jaroslava Polačeka
Jaroslav Polaček sa narodil 30. novembra 1976. Navštevoval Základnú školu Hroncova v Košiciach (1983-1991), v rokoch 1991-1995 absolvoval Strednú priemyselnú školu hutnícku. Rozhodol sa pokračovať v štúdiu na Hutníckej fakulte na Technickej univerzite Košice (1995-2000). V roku 2000 získal cenu riaditeľa Výskumného a Skúšobného Ústavu U. S. Steel Košice za najlepšiu výskumnú prácu za rok 2000.
- V rokoch 2002-2003 pôsobil v spoločnosti U. S. Steel Košice. V rámci Výskumného a vývojového ústavu sa zaoberal výskumnými úlohami zameranými na úsporu nákladov.
- V rokoch 2003-2012 pôsobil v spoločnosti Fúra s. r. o., ktorá sa zaoberá zberom a likvidáciou odpadov, od roku 2004 bol jej spoločníkom. Firma sa stala najväčšou spoločnosťou na vývoz odpadu na východnom Slovensku.
- Stal sa tiež predsedom Únie autodopravcov Slovenska (2010-2012), bol jedným z hlavných organizátorov úspešného štrajku proti prvej vláde Roberta Fica (Smer-SD) v súvislosti so zavedením mýta.
- V rokoch 2010-2014 bol prednostom miestneho úradu Mestskej časti Košice-Sever.
- Pôsobil v správnej rade Občianskeho združenia Pre Košice Sever. Bol spoluorganizátorom projektu Amfik uvádza - letné kino v Košickom Amfiteátri. Stojí tiež za úspešným podaním na Generálnu prokuratúru SR vo veci prieskumu uránového ložiska v lokalite Jahodná – Kurišková.
- Od roku 2015 je spolumajiteľom a konateľom spoločnosti ODPADservis s. r. o., zameranej na poradenstvo a konzultácie v oblasti životného prostredia najmä pre samosprávu.
- V roku 2014 bol Jaroslav Polaček zvolený ako nezávislý kandidát za poslanca Mestského zastupiteľstva v Košiciach. V novembri 2017 sa stal poslancom Košického samosprávneho kraja (KSK) a zároveň aj predsedom Klubu nezávislých poslancov KSK.

Jaroslav Polaček uvažuje o výhre

Viac k téme

10.11.18
Jaroslav Polaček uvažuje o výhre

Foto: Iveta Vaculová
(TASR, JH)

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím