11.11.18

Nový primátor Košíc Jaroslav Polaček: Toto víťazstvo je pre môjho syna

foto: Iveta Vaculová

Primátorom Košíc bude v nasledujúcom štvorročnom volebnom období 41-ročný Jaroslav Polaček. 

Doterajší mestský poslanec a poslanec Košického samosprávneho kraja Jaroslav Polaček ohlásil svoju kandidatúru 28. mája 2018. Kandidoval za SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA a OKS s podporou strán Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko. Jaroslav Polaček získal 43,29 % hlasov, Martin Petruško 23,82 % hlasov, Alena Bašistová 14,84 % hlasov.

„Košičania mojou voľbou odmietli rodinkárstvo, korupciu a parazitovanie na mestskom majetku,“ vyhlásil Jaroslav Polaček po druhej hodine v noci, keď už bolo na základe spočítaných hlasov jasné, že sa stane novým primátorom Košíc. „V Košiciach sa prestane kradnúť,“ zdôraznil.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Najprv sa poďakoval voličom. Spomenul aj tých, ktorí ho nevolili s tým, že rovnako pre nich bude program „Fungujúce Košice“. Potom sa poďakoval svojim rodičom a svojmu štvorročnému synovi. „Toto víťazstvo je pre neho,“ povedal. 

Ako kandidát čelil silnej diskreditačnej kampani, keď anonym na webe zverejnil trestné oznámenie jeho manželky, s ktorou sa rozvádza. Obvinila ho, že sexuálne zneužíval ich syna. Polícia prípad uzavrela tak, že sa nič také nestalo. 

Až potom víťaz volieb v ďakovnej reči menoval členov svojho tímu, kandidátov na poslancov a politické strany, ktorých mal podporu. Prehra Smeru v Košiciach podla neho môže znamenať koniec „diktatúry“ tejto strany na celom Slovensku.

Profil Jaroslava Polačeka
Jaroslav Polaček sa narodil 30. novembra 1976. Navštevoval Základnú školu Hroncova v Košiciach (1983-1991), v rokoch 1991-1995 absolvoval Strednú priemyselnú školu hutnícku. Rozhodol sa pokračovať v štúdiu na Hutníckej fakulte na Technickej univerzite Košice (1995-2000). V roku 2000 získal cenu riaditeľa Výskumného a Skúšobného Ústavu U. S. Steel Košice za najlepšiu výskumnú prácu za rok 2000.
- V rokoch 2002-2003 pôsobil v spoločnosti U. S. Steel Košice. V rámci Výskumného a vývojového ústavu sa zaoberal výskumnými úlohami zameranými na úsporu nákladov.
- V rokoch 2003-2012 pôsobil v spoločnosti Fúra s. r. o., ktorá sa zaoberá zberom a likvidáciou odpadov, od roku 2004 bol jej spoločníkom. Firma sa stala najväčšou spoločnosťou na vývoz odpadu na východnom Slovensku.
- Stal sa tiež predsedom Únie autodopravcov Slovenska (2010-2012), bol jedným z hlavných organizátorov úspešného štrajku proti prvej vláde Roberta Fica (Smer-SD) v súvislosti so zavedením mýta.
- V rokoch 2010-2014 bol prednostom miestneho úradu Mestskej časti Košice-Sever.
- Pôsobil v správnej rade Občianskeho združenia Pre Košice Sever. Bol spoluorganizátorom projektu Amfik uvádza - letné kino v Košickom Amfiteátri. Stojí tiež za úspešným podaním na Generálnu prokuratúru SR vo veci prieskumu uránového ložiska v lokalite Jahodná – Kurišková.
- Od roku 2015 je spolumajiteľom a konateľom spoločnosti ODPADservis s. r. o., zameranej na poradenstvo a konzultácie v oblasti životného prostredia najmä pre samosprávu.
- V roku 2014 bol Jaroslav Polaček zvolený ako nezávislý kandidát za poslanca Mestského zastupiteľstva v Košiciach. V novembri 2017 sa stal poslancom Košického samosprávneho kraja (KSK) a zároveň aj predsedom Klubu nezávislých poslancov KSK.

Jaroslav Polaček uvažuje o výhre

Viac k téme

10.11.18
Jaroslav Polaček uvažuje o výhre

Foto: Iveta Vaculová
(TASR, JH)

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím