16.05.17

Obchádzková trasa z Ružína sa pri Obišovciach prepadáva

Foto: Robo Hakl

Motoristi si už zvykli na obchádzkovú trasu pre zatvorený most na Ružíne. Medzi Obišovcami a Ruskými Pekľanmi samosprávny kraj vlani rýchlo poškodenú komunikáciu asfaltoval, no pre nepriaznivé počasie sa nedali robiť ďalšie práce. Vozovka sa v súčasnosti na niektorých miestach prepadáva.

Most nad vodnou nádržou Ružín uzatvorili vlani v decembri. Obchádzkovú trasu pre osobnú dopravu do 3,5 tony stanovila samospráva cez Margecany – Klenov – Miklušovce - Sedlice – Suchú Dolinu – Ľubovec - Ruské Pekľany – Obišovce – smer Košice.

Svah sa zosúva

Úsek cesty medzi Obišovcami a Ruskými Pekľanmi bol v katastrofálnom stave, Košický samosprávny kraj preto rýchlo opravil cestu. Na viacerých miestach sa však svah zosúva a ničí sa opravená cesta, ktorá je v súčasnosti vyťažená.

„Na ceste Obišovce - Ruské Pekľany budú cestári stabilizovať poškodený svah. Je pripravený proces verejného obstarávania. Finančné prostriedky z rozpočtu Košického samosprávneho kraja už boli na opravu vyčlenené, takže v najbližších dňoch bude zverejnený tender,“ informovala Zuzana Bobriková, hovorkyňa Košického samosprávneho kraja. Doplnila, že zosuvné miesto pri Obišovciach, ktoré je asi 30 metrov dlhé, by sa malo stabilizovať oporným múrom.

Foto: Robo Hakl
Foto: Robo Hakl

Počas prác na zakladaní oporného múra bude pri prejazde v zúženej časti použitá svetelná signalizácia.

„Ak nevzniknú žiadne vážnejšie problémy, práce by mali byť dokončené na prelome júna a júla,“ spresnila termín opráv Z. Bobriková.

Čakajú na stanovisko
Oprava mosta stále nezačala, hoci Košický samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie. Úrad pre verejné obstarávanie prerušil pre kontrolu všetky procesy súvisiace so súťažou na výber zhotoviteľa. Župa ešte stále čaká na výsledky kontroly. Predbežné náklady na rekonštrukciu poškodeného mosta sa odhadujú na 8,5 milióna eur.

 

Foto: Robo Hakl

Čítajte viac: doprava ruzin

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím