27.09.18

Odborníci ocenili Košice Región Turizmus

Najlepšie riadenou spomedzi piatich krajských organizácií cestovného ruchu na Slovensku je Košice Región Turizmus. Rozhodlo o tom odborné združenie Brand Institute na základe svojho prieskumu.

„Prieskum s názvom Štruktúra turizmu Slovenska 2018 prebiehal od začiatku marca do konca mája tohto roka. Zameriaval sa na všetky mestá a obce na Slovensku, všetky organizácie cestovného ruchu a všetky slovenské kraje,“ povedal nám Andrej Kóňa z Brand Institute. Podľa jeho slov sa do prieskumu zapojilo 552 inštitúcií po celom Slovensku. Boli medzi nimi aj samosprávy či turistické informačné centrá. Získané dáta spracoval algoritmus, ktorý následne vyhodnotil jednotlivé organizácie.

reklamná správa

PRESTÍŽNA ADRESA NA BREHU JAZERA

Novostavba - Byty Bukovecká ponúka 52 bytov s ideálnymi výmerami a cenovou dostupnosťou.

Zistite viac

V kategórii Krajské organizácie cestovného ruchu sa Košice Región Turizmus umiestnil na prvom mieste. 

„Po januárovom ministerskom uznaní je toto ocenenie ďalším zadosťučinením nášho úsilia. Preto rada vyslovím vďaku nielen celému tímu našej organizácie, ale aj všetkým subjektom, s ktorými účinne spolupracujeme na zvyšovaní atraktivity a návštevnosti našej destinácie,“ okomentovala ocenenie výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Jedným z najúspešnejších tohtoročných projektov organizácie bol Ľadový expres z Košíc k Dobšinskej ľadovej jaskyni.   foto: tasr
Jedným z najúspešnejších tohtoročných projektov organizácie bol Ľadový expres z Košíc k Dobšinskej ľadovej jaskyni. foto: tasr

Návštevnosť košického regiónu stúpa už tri roky po sebe. Rok 2017 však bol podľa ubytovacích štatistík rekordný a v počte návštevníkov prekonal dosiaľ najlepší, predkrízový rok 2008.  

(KRT, FER)
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím