08.06.18

Odchádza šéf mestských policajtov

foto: Veronika Janušková

Poverený náčelník mestskej polície Ján Palčik odchádza po takmer siedmich rokoch z tejto inštitúcie. Zdôvodnil to zdravotným stavom.

Zástupcom náčelníka Mestskej polície Košice sa stal J. Palčik 1. júla 2011. Mestskými poslancami bol o necelý rok poverený zastupovaním náčelníka v plnom rozsahu do vymenovania nového, už riadneho náčelníka. Tento stav zastupovania však trvá už šesť rokov...

Zdravotné problémy

V polovici mája požiadal Palčik o skončenie pracovného pomeru dohodou zo zdravotných dôvodov k 30. júnu. Mestskí poslanci sa preto budú zaoberať 18. júna návrhom na zrušenie poverenia na zastupovanie náčelníka mestskej polície. 

V uznesení, ktoré budú poslanci schvaľovať, je, že doterajšieho šéfa by mal nahradiť Ladislav Suchý, ktorý je v súčasnosti riaditeľ odboru výkonu služby mestskej polície. L. Suchý by mal byť vo funkcii tiež len v pozícii zastupovania náčelníka v plnom rozsahu do vymenovania nového náčelníka. 

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Úloha pre nových

Radnica sa rozhodla pre takéto riešenie, pretože na jeseň tohto roka sa konajú komunálne voľby, po nich v mestskom zastupiteľstve zasadnú noví poslanci. „V novom zložení by potom mohli rozhodnúť podľa vlastného uváženia o tom, kto bude náčelníkom mestskej polície,“ reagovala radnica. 

Ján Palčik sa rozhodol odísť zo svojho postu pre zdravotné problémy. foto: Veronika Janušková
Ján Palčik sa rozhodol odísť zo svojho postu pre zdravotné problémy. foto: Veronika Janušková
Rodinné vzťahy
Palčikovi a exprimátorovi Richardovi Rašimu (Smer) vyčítali poslanci, že sú rodinne prepojení. Manželka povereného náčelníka Janka je sesternicou Rašiho. J. Palčiková je majiteľka a konateľka firmy Wash Center, ktorá prevádzkuje autoumyváreň na Sídlisku KVP. Na februárovom zastupiteľstve mali poslanci spoločnosti priklepnúť predaj mestských pozemkov. Samotnému Palčikovi bolo vyčítané aj arogantné parkovanie jeho automobilu pred rodinným domom, kde býva, on sa obraňoval zlým značením.

 

Čítajte viac: policia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím