11.10.17

Odstúp, vyzývajú znova Halenára

foto: Veronika Janušková

Po mesiaci pokračovalo na KVP prerušené rokovanie miestneho zastupiteľstva. Malo búrlivý priebeh. 

V septembri poslanci z rokovania protestne odišli. V prvom náhradnom termíne prišiel iba jeden zástupca, preto starosta stanovil ďalší. Zasadnutie pokračovalo správou kontrolórky mestskej časti Anny Hókovej, ktorá obsahovala zistenie o porušení zákonov pri verejnom obstarávaní, pri vedení účtovníctva či odmeňovaní zamestnancov. 

Športovisko chátra 

Poslanec Martin Boritáš (KDH) navrhol uznesenie, ktorým poslanci vyzvali starostu Alfonza Halenára (nezávislý), aby pre opakované porušenie legislatívy ukončil pôsobenie vo funkcii. „Žiadame starostu, aby ako štatutár vyvodil osobnú zodpovednosť,“ povedal. Schválili to všetci prítomní poslanci.

Poslanci riešili aj súťaž na prenájom alebo predaj športovo - rekreačného areálu s mobilnou ľadovou plochou v Drocárovom parku. V roku 2008 ho mestská časť vybudovala za 250-tisíc eur na pozemkoch mesta. Zmluva poslednému nájomcovi skončila 31.augusta. „Odvtedy sa o zariadenie nikto nestará. Mestská časť mala tri mesiace, kedy plynula výpovedná lehota, aby zabezpečila kontinuitu fungovania areálu. Objekt chátra,“ konštatoval poslanec Ladislav Lörinc (nezávislý). Podľa jeho kolegu Romana Matoušeka (nezávislý) navrhovanej súťaži chýbajú jasné kritériá. Jej vyhlásenie zastupiteľstvo neschválilo.  

Podľa M. Boritáša (vľavo) by mal A. Halenár po správe kontrolórky vyvodiť osobnú zodpovednosť. foto: veja
Podľa M. Boritáša (vľavo) by mal A. Halenár po správe kontrolórky vyvodiť osobnú zodpovednosť. foto: veja

Pozastavená stavba

Búrlivá debata bola aj o rekonštrukcii Senior domu, ktorý už dávno mal slúžiť dôchodcom. V súčasnosti je stavba pozastavená. Poslanci chceli, aby mestská časť odstúpila od zmluvy. Starosta reagoval, že to nie je tak jednoduché a odvolal sa na analýzu advokátov. „Záležitosť je veľmi vážna. Prijali sa uznesenia, ktoré sa neplnia,“ reagovala poslankyňa Mária Gamcová. Nakoniec poslanci prijali uznesenie, aby im boli poskytnuté všetky informácie o krokoch úradu voči nájomcovi a aby starosta vypovedal zmluvu.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

foto: veja
foto: veja

Rozhorčený Titl 

Ostrá debata sa rozpútala o dopravnom projekte, ktorý má zo sídliska dostať autá dlhšie ako päť metrov. Na požiadanie komisie parkovania mestskej časti ho bezodplatne spracoval dopravný expert Pavel Titl.   

Halenár zopakoval, že Titl vybavoval povolenia na polícii a magistráte na svoje meno a zneužil logo mestskej časti. Prítomného Titla to nahnevalo.  

 „Je to smiešne, stále opakujeme, že projekt nemáme a Titl použil logo. Pán starosta, ste smiešny. Bol by som rád, keby ste svojím chovaním všetkých tu okolo presvedčil, že ste vôbec schopný a zdravý zastávať túto funkciu. Len brzdíte rozvoj tejto mestskej časti,“ reagoval rozhorčene.

Pavel Titl. foto: veja
Pavel Titl. foto: veja

Čítajte viac: kvp poslanci

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím