12.05.19

Opitý slovenský fanúšik nechcel odísť zo Steel Arény

ilustračná foto: Veronika Janušková

Nezaznamenali sme žiadny incident, ktorý by narušil alebo obmedzil priebeh hokejových zápasov, hlásila po dvoch dňoch šampionátu košická polícia.

V jednom prípade ale musela zasahovať. V prvý deň majstrovstiev po skončení zápasu Slovensko - USA jeden z fanúšikov neposlúchol výzvy usporiadateľov na opustenie Steel Arény. Organizátori preto požiadali o pomoc policajný zbor. 

Muž bol slovenskej štátnej príslušnosti. Aj keď úvodné stretnutie skončilo pre našich reprezentantov víťazne, fanúšik nereagoval ani na výzvy policajtov. „Počas služobného zákroku kládol aktívny odpor, preto policajti využili oprávnenie použiť donucovacie prostriedky,“ povedala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. 

Fanúšika umiestnili do cely policajného zaistenia. O obvinení polícia neinformovala, zrejme bude udalosť posudzovať ako priestupok. Pri dychovej skúške ale mužovi zistili vyše dve promile alkoholu.  

Policajtov, a to aj zo špecializovaných útvarov, je teraz v uliciach Košíc veľa. V Steel Aréne zasahovali v piatok večer. Foto: Iveta Vaculová
Policajtov, a to aj zo špecializovaných útvarov, je teraz v uliciach Košíc veľa. V Steel Aréne zasahovali v piatok večer. Foto: Iveta Vaculová

Políciu v Steel Aréne zamestnal opustený kufor

Viac k téme

11.05.19
Políciu v Steel Aréne zamestnal opustený kufor

reklamná správa
 

Rokytka
Roman Rokytka
zástupca šéfredaktora denníka KOŠICE:DNES
Zdieľať článok:

Začínal v týždenníku Sninské noviny, Podvihorlatské noviny a v denníku Pravda. Neskôr pôsobil ako redaktor denníka Korzár. Od októbra 2014 je vedúcim redaktorom spravodajstva KOŠICE:DNES. Venuje sa témam o komunálnej politike, súdnictve, ekonomike a životnom prostredí. Je držiteľom viacerých novinárskych ocenení.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím