11.09.18

Opustil nás herec František Dolejší

foto: bdk

Po ťažkej chorobe dnes (11. 9.) zomrel dlhoročný člen umeleckého súboru Bábkového divadla v Košiciach, herec František Dolejší. Absolvent prestížnej pražskej DAMU pôsobil v košickom divadle od roku 1985.

F. Dolejší bol všestranný herec, výborný bábkar s veľkým muzikálnym talentom. Preto ho režiséri veľmi radi obsadzovali do svojich inscenácií. Diváci si ho pamätajú v mnohých skvelých postavách, ktoré Ferko za tie roky stvárnil. Spomeňme aspoň postavu Kováča či Capka Zlatka z hry L. Lopejskej Kozliatka a vlk, ktorú malo BDK vo svojom repertoári od roku 1995 až doteraz. 

František Dolejší ako Kováč v rozprávke Kozliatka a vlk. foto: bdk
František Dolejší ako Kováč v rozprávke Kozliatka a vlk. foto: bdk

Mnoho postáv stvárnil aj na činohernej scéne Jorik a tri bábkové inscenácie (Janko a mrakohrad, Nevesta Myška, Ako išlo vajce na vandrovku) aj sám režíroval.

Česť jeho pamiatke!

reklamná správa

Čítajte viac: divadlo umrtia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím