28.07.17

Osvetlenie mesta prevezme Dopravný podnik

Foto: Veronika Janušková

Verejné osvetlenie Košíc a jeho údržbu bude dočasne prevádzkovať Dopravný podnik. Zmluvu zverejnila radnica v piatok na svojej stránke.

Spoločnosť prevezme systém verejného osvetlenia od doterajšieho prevádzkovateľa, spoločnosti Eltodo osvetlenie.

Mesto sa s Dopravným podnikom dohodlo, že zmluva začína od 1.augusta, pričom nie je dohodnutý čas, na aké dlhé obdobie preberá mestská firma osvetlenie. Odkazuje na prebiehajúce verejné obstarávanie, ktorého výsledkom má byť uzatvorenie dlhodobej koncesnej zmluvy s úspešným uchádzačom.

Mesto bude Dopravnému podniku platiť 2,04 eura mesačne za každý svetelný bod, taktiež zaplatí skutočné náklady za distribúciu a dodávku elektrickej energie.

Verejné osvetlenie od 1.augusta 2002 prevádzkovala spoločnosť Eltodo osvetlenie, zmluva končí 31.júla 2017. 

V marci vyhlásila radnica súťaž na koncesiu na poskytovanie služieb verejného osvetlenia mesta Košice. Obálky sa mali otvárať v máji. Mesto vyhlásilo tender, pričom trvanie kontraktu stanovilo na pätnásť rokov a jeho hodnotu na vyše 41,5 milióna eur bez DPH

(HKL)
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: dpmk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím