20.06.17

Otvorili službu včasnej intervencie

foto: veja

Od začiatku roka v Domove sociálnych služieb DOMKO na ulici Park mládeže 3 existuje služba včasnej intervencie, ktorá je určená na podporu rodinám s dieťaťom so zdravotným postihnutím do siedmich rokov. Služba je pre rodiny bezplatná.

„Jej cieľom je zabezpečiť optimálny vývoj dieťaťa so zdravotným postihnutím, dostupnosť služieb včasnej intervencie čo najbližšie k miestu bydliska, zlepšiť sociálne začlenenie rodín a dieťaťa do spoločnosti a zvýšiť povedomie služby včasnej intervencie v očiach verejnosti. Rodina je vedená k tomu, aby si sama našla svoju životnú cestu. Jej výsledkom je sociálna integrácia dieťaťa a rodiny,“ uviedla Viera Mišková, vedúca služby. Zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj.

Službu včasnej intervencie slávnostne otvorili v pondelok po takmer polročnej existencii v duchu hesla „najprv spoznať, vyskúšať, až potom sa prezentovať“. „V tíme sú k dispozícii psychológ, sociálny terapeut, sociálny pracovník, liečebný pedagóg, fyzioterapeut. Zariadenie disponuje vhodnými priestormi na terapie s dieťaťom, konzultácie, moderne vybavenú herňu s guľôčkovým bazénom či priestormi pre vzdelávacie aktivity a podporné rodičovské skupiny,“ dodala V. Mišková.

V Košickom kraji je 2 250 rodín so zdravotným znevýhodnením, pričom odhadom v každej 50. rodine sa narodí dieťa s viacnásobným postihnutím.

(JV)

Čítajte viac: domko

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím