24.04.18

Padne opäť na VSE City Run účastnícky rekord?

foto: Veronika Janušková

Vo štvrtok 3. mája sa v Košiciach uskutoční už 11. ročník VSE City Run. Po Medzinárodnom maratóne mieru je to druhé najväčšie bežecké podujatie v Košiciach. A na tejto akcii sa môžete zúčastniť aj vy.  

Jeden z najväčších slovenských projektov spájajúcich šport a charitu sa 3. mája v Košiciach a následne 10. mája v Poprade pokúsi aktivizovať deti, školy, športové kluby, profesionálnych športovcov, významné osobnosti spoločenského života i širokú športujúcu verejnosť, aby sa zapojili do diania a pomohli tak spoločne získať potrebné finančné prostriedky pre deti i dospelých s rôznymi zdravotnými hendikepmi.

Za desať rokov svojej existencie sa podujatie predstavilo už v 7 východoslovenských mestách, zúčastnilo sa ho viac ako 30 000 malých i veľkých bežcov a hodnota charitatívnej pomoci presiahla sumu 112 000 eur, tá smerovala 18 rôznym subjektom. V tomto roku bude v Košiciach príjemcom finančnej pomoci Usmej sa na mňa, ktoré sa zasadzuje o integráciu sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne postihnutých detí a mládeže do bežného života. V Poprade poputuje podpora VSE City Run pre  Združenie Nádej na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím. 

Program plný športu a hudby

Charakter podujatia ostáva bez väčších zmien. Dopoludnia odštartujú bežecký pás, ktorý sa nezastaví po dobu 8 hodín. Cieľom je, aby účastníci ubehli čo najviac kilometrov. Tie sa vďaka podpore generálneho partnera podujatia prepočítajú na prvú časť finančnej zbierky. Na pódiu bude prebiehať celodenný program plný športu a hudby a vo finále odštartuje aj hlavný nesúťažný beh na trati dlhej štyri kilometre, ktorému bude predchádzať krátka symbolická prechádzka pre tých, ktorí sa s projektom stotožňujú, no z rôznych dôvodov bežať nemôžu.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Vlani v Košiciach rekordných 2 748 bežcov

Do celodenného programu sa vlani v Košiciach zapojilo 2 748 bežcov, čo bol súčasne i nový rekord. Koľko ich bude tentoraz? Tak to závisí aj od vás. Registrovať sa môžete na webovej stránke www.cityrun.sk. Kúpou štartového čísla (deti/študenti/seniori symbolické 1€, dospelí 3€) prispejú všetci účastníci k výnosu z bežeckého pásu, keďže celý výťažok zo štartovného poputuje rovnako obdarovaným subjektom. Okrem milého aktu spojeného s odovzdaním symbolického šeku čaká všetkých bohatá tombola a koncert skupiny Girls from the moon.

Pekný prístup hokejistov, plavcov, pólistov

„Počet účastníkov v Košiciach z roka na rok rastie. S registrovaním sa záujemcov sme spokojní, takže minuloročný rekord by mohol padnúť. Netajíme sa tým, že nabádame športové kluby, aby sa prišli na akciu ukázať. Pekný prístup už ukázali hokejisti z HC Košice a zo športových tried na ZŠ Považská 12, vlani sme ich mali na trati okolo 250. Príde aj 65 plavcov, možno 50 vodných pólistov, kickboxeri či orientační bežci. Chceme, aby mladí športovci pochopili, že majú šťastie, že môžu športovať. Oslovili sme futbalistov z viacerých klubov,“ povedal nám organizátor podujatia Branislav Koniar zo spoločnosti Progress Promotion.

Slogan: Vyhráva jeden, pomáha každý

Toto podujatie už vošlo do povedomia. Na Hlavnej ulici v Košiciach si to už vyskúšali mnohí. Pochopiteľne i stovky rekreačných bežcov či takých, čo chcú vyslovene podporiť charitatívny rozmer akcie. „Sme radi, že aj športové kluby pochopili, že toto je ich šanca ukázať sa. Veď môžu bežať v klubových farbách, vo svojich dresoch. V ten deň si môžu spraviť netradičný tréning, nie v hale, nie v bazéne, ale prídu sa prebehnúť. Pritom tu nejde o víťaza, veď už jedenásť rokov máme rovnaký slogan: Vyhráva jeden, pomáha každý. Tento beh je aj o tom poslednom, čo do cieľa dôjde za ruku s otcom,“ dodal B. Koniar.

Trať zvládne každý
Nemusíte mať obavy, VSE City Run zvládne naozaj každý. Po odštartovaní v priestoroch pred Dolnou bránou, čaká na aktérov 4 300 metrov v samotnom centre mesta a schladiť sa odbehnú aj do Mestského parku. V cieli sa účastníkom ujde sladká odmena, občerstvenie, kopec zábavy a tombola.

 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím