12.09.19

Plní denník KOŠICE:DNES vaše očakávania? Čo mu želáte k 5. narodeninám?

Foto: Veronika Janušková

Anketa: Plní denník KOŠICE:DNES vaše očakávania? Čo mu želáte k 5. narodeninám?

Jana Mojžišová, rektorka Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie
Oceňujem, že v ňom nájdem aktuálne informácie o tom, čo sa deje v meste, čo trápi občanov, že dávate priestor osobnostiam, ale aj obyčajným ľuďom, ktorí sú niečím zaujímaví. Také by mali byť mestské noviny. Denníku k narodeninám želám dobré tipy, z ktorých vzniknú zaujímavé články, šikovných, rozhľadených, vzdelaných a odvážnych redaktorov, ktorí sa neboja pýtať, podporu celej komunity, aby potreba mať dobré mestské noviny bola stále silnejšia.

Jana Mojžišová.
Jana Mojžišová.

Ladislav Valanský, lekár
Som každodenný čitateľ denníka a návštevník webu KOŠICE:DNES. Oceňujem, že o Košiciach píšu ľudia, ktorí mesto a jeho problémy poznajú a s nimi aj žijú, že dostávame informácie z prvej ruky a zahorúca. Pamätám si na úplné začiatky denníka, keď v redakcii ešte nevyschla farba na stenách. Zimomriavky mi chodili po tele, pretože som si uvedomil, aké ťažké to bude mať nový denník v dnešnom svete internetu. Privítal by som však viac textov od dôveryhodných košických odborníkov a osobností, ktorých názory nie sú ovplyvnené politickým tričkom. A čo želám oslávencovi k narodeninám? Množstvo výborných, nových nápadov, aby si všetci členovia tímu udržali entuziazmus. A veľa odvahy do ďalších vážnych tém, o ktorých nemajú iní odvahu písať.

Ladislav Valanský.
Ladislav Valanský.

Jozef Ondáš, spoluzakladateľ Košice IT Valley 
Som každodenný čitateľ denníka KOŠICE:DNES. Čo mi však vo vašich novinách chýba, je kritickejší, ale konštruktívny pohľad na dianie v našom meste. Denníku však želám veľa čitateľov a prosperujúce Košice, tak ako všetkým Košičanom.

Jozef Ondáš.
Jozef Ondáš.

Nielen prácou sme žili počas piatich rokov...

Viac k téme

12.09.19
Nielen prácou sme žili počas piatich rokov...
 

Róbert Pollák, riaditeľ Východoslovenského múzea
Veľmi si cením aktuálnosť spravodajstva. Každý deň si vaše noviny prečítam. Oceňujem váš počin v spolupráci s už nebohým Jánom Gašparom o histórii Košíc. Myslím si, že kultúra by mala mať vo vašich novinách viac miesta. Denníku želám všetko len to najlepšie a bodaj by som sa mohol dožiť toho, aby ste oslavovali také výročie, ako onedlho naše Východoslovenské múzeum - 150 rokov.

Róbert Pollák.
Róbert Pollák.

Karol Linhart, starožitník 
Denník KOŠICE:DNES splnil moje očakávania. Len by som prijal, keby bol dostupnejší. Mal by väčší ohlas, keby bol ponúkaný na viacerých miestach v meste, alebo na veľkých masových akciách. Denníku želám ďalšie desiatky rokov a veľa dobrých námetov. 

Karol Linhart.
Karol Linhart.

Ľubomír Lehotský, riaditeľ OZ Detská železnica 
Chýba mi, že je ho málo vidieť v tlačenej podobe, väčšia dostupnosť printového vydania. Ja som konzervatívny čitateľ, aj keď KOŠICE:DNES čítam na internete. Čo sa týka obsahu, je zdravo odvážny, ale mám pocit, že neprináša tak veľa tém, ako by mohol. Zaželal by som denníku ešte viac dravosti, trochu viac investigatívy, a hlavne, aby vydržal aspoň ďalších päť rokov. 

Ľubomír Lehotský.
Ľubomír Lehotský.

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac
 

Milan Kolcun, turistický sprievodca mestom
Je fajn, že takéto mestské noviny, ktoré informujú o živote v Košiciach zo všetkých strán, vôbec máme. Prinášajú to, čo Košičanov zaujíma. V poslednom čase je v ňom však priveľa reklamy, vyrušuje ma inzercia najmä na titulnej strane. Novinám želám, aby sa mohli vrátiť k uverejňovaniu nadčasovejších vecí, profilových rozhovorov či reportáží, a aby sa do nich vmestilo viac kultúry.

Milan Kolcun.
Milan Kolcun.

Igor Jenčo, lekár 
Päť rokov je v pediatrii predškolský vek a fáza intenzívneho rozvoja. Denník KOŠICE:DNES sa určite stále utešene rozvíja. Na mediálnu mapu Košíc sa už právoplatne zaradil. Želám mu, aby ho čo najviac obchádzali všetky detské choroby a nech ho číta čoraz viac Košičanov!

Igor Jenčo.
Igor Jenčo.

František Králka, prezident FK Internacionáli VSS Košice
Keďže som bývalý futbalista, očakávam viac športu z košických ihrísk. Šport je spoločenský fenomén a zaslúžil by si viac pozornosti na stránkach vašich novín. Želám vám, aby si vás každý rád prečítal, aby sa všetky vekové kategórie dozvedeli to najpodstatnejšie, čo sa v meste deje a, samozrejme, aby ste aj v ďalších rokoch prinášali zaujímavé a vyvážené informácie ako doteraz.

František Králka.
František Králka.

Lukáš Adamec, spevák
Keďže nie som v Košiciach často, od denníka som nemal žiadne očakávania, no som rád, že existuje. Držím mu palce a prajem stále viac a viac čitateľov. Nielen denníku KOŠICE:DNES, ale aj všetkým Košičanom zároveň želám stále viac pozitívnych správ, o ktorých by sa dalo písať.

Lukáš Adamec.
Lukáš Adamec.

Alena Ďuránová, herečka
Ako Košičanku ma veľmi teší, že si informácie o dianí a udalostiach z nášho mesta nemusím hľadať krížom-krážom z rôznych zdrojov, ale konkrétne vo vašich novinách nájdem aktuálne správy z rôznych oblastí, od politiky cez kultúru až po počasie. Keďže päť rokov je ešte vek dieťaťa, prajem denníku, aby z neho vyrástol úspešný dospelák s veľkým počtom fanúšikov a spokojných čitateľov.

Alena Ďuránová.
Alena Ďuránová.

reklamná správa

Jaroslav Dvorský, operný spevák
Páči sa mi, že KOŠICE:DNES sú vždy aktuálne. Keď sa dostanem k vašim novinám, tak som spokojný s ich obsahom, takže spĺňa moje očakávania. Želám vám, aby ste naďalej pracovali s presnými informáciami, boli čestným a nezávislým denníkom. Rovnako vám prajem, aby ste boli úspešní u vašich čitateľov. 

Jaroslav Dvorský.
Jaroslav Dvorský.

Karol Voleman, Artforum Košice
Keď denník vznikal, mal som o ňom starosvetskú predstavu košického večerníka v papierovej podobe v takej postsocialistickej retro grafickej úprave, predávanom od popoludnia vykrikujúcimi kamelotmi na Hlavnej ulici a v krčmách. Takže toto očakávanie denník nesplnil. Dnes sa k článkom KOŠICE:DNES dostanem hlavne na webe. Napriek tomu radi s vaším denníkom spolupracujeme, napríklad na Noci literatúry. Prajem mu dobrých žurnalistov a žurnalistky, ktorí by vytvárali kvalitnú publicistiku, ktorá môže veľkou mierou pomáhať zlepšovať kvalitu života obyvateľov nášho mesta.

Karol Voleman.
Karol Voleman.

Milan Filičko, hovorca Krajskej prokuratúry v Košiciach
KOŠICE:DNES považujem za vydarený projekt. Poznám veľa ľudí, ktorí od rána čakajú, kým sa k novinám dostanú. Ja sledujem skôr webovú verziu, k tlačenej sa dostanem sporadickejšie. K narodeninám želám novinám, aby ďalej pokračovali v trende aktuálnosti a tradícií rôznych pohľadov na témy, ktorými Košice žijú.

Milan Filičko.
Milan Filičko.

Igor Timko, frontman skupiny No Name
Určite moje očakávania noviny splnili. Dnes som pravidelným čitateľom. Každý deň mám v mailovej schránke newsletter s novinkami o tom, čo sa v Košiciach deje. Ale nielen ako Košičan som s nimi spokojný, veľmi dobrá je pre nás ako kapelu aj obchodná spolupráca. Želám denníku i celému mediálnemu domu KOŠICE:DNES, aby tak ako teraz oslavoval aj o päťdesiat rokov.

Igor Timko.
Igor Timko.

Päť výnimočných udalostí

Viac k téme

12.09.19
Päť výnimočných udalostí
 

Branislav Koniar, riaditeľ Medzinárodného maratónu mieru
Už ho, samozrejme, viac čítam online. Rýchly prehľad dostávam pravidelne do mail boxu, a je to tak jedno z prvých médií, ktoré ráno otváram. Želám mu, nech si ešte užíva svieži vek detstva, o rok už pôjde do školy.

Branislav Koniar.
Branislav Koniar.

Vojtech Slivečka, dôchodca
Máte výborné noviny. Nie som však spokojný s pokrývaním športu. Chýba mi prehľad nadchádzajúcich zápasov. V minulosti bol, dnes sa robia avíza len na kultúru. Nie každý používa doma internet, takže je v takom prípade náročné dostať sa k plánovaným športovým udalostiam. Okrem tohto nedostatku je všetko skvelé. 

Vojtech Slivečka.
Vojtech Slivečka.

Miroslav Dudič, učiteľ na strednej škole
Noviny sú na daný rozmer a formát dobre spracované. Oceňujem, že v denníku sa riešia len záležitosti z Košíc. Sledujem najmä spravodajstvo, rôzne aféry a aktuality, čo sa objavia. 

Miroslav Dudič.
Miroslav Dudič.

Jarmila Vagašová, architektka
Ak sa mi ujdú tlačené noviny, tak si ich vezmem, inokedy čítam noviny na internete. Sledujem všetky rubriky. Sú v nich informácie, ktoré človek potrebuje. Krížovky zase posúvam susede, takže zužitkujem celý obsah novín. 

Jarmila Vagašová.
Jarmila Vagašová.

Alexander Gmiterko, dôchodca
V novinách sú užitočné informácie z Košíc. Či už píšete o nadchádzajúcich podujatiach, alebo sa venujete spravodajstvu. Zaujímavé sú aj publicistické príbehy a rozhovory. Na druhej strane máte slabú sieť kolportérov. V minulosti som sa k novinám vedel dostať dennodenne, dnes už len sporadicky.

Alexander Gmiterko.
Alexander Gmiterko.

Foto: Veronika Janušková, archív KD

(JV, ML, SZ, HUN, HAM, FER, SEN)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím