18.06.19

Po bicykloch pribudnú zdieľané skútre

Foto: Antik Telekom

Spoločnosť Antik rozšíri svoje zdieľané služby o požičiavanie elektrických skútrov. Po úspešnom bikesharingu tak ponúkne Košičanom už druhý zdieľaný dopravný prostriedok. 

„Služby zdieľania elektrických skútrov plánujeme spustiť v testovacej prevádzke ešte počas tohtoročnej sezóny, čiže pred príchodom zimy. Konkrétny termín ešte včas oznámime,“ uviedol riaditeľ pre rozvoj spoločnosti Antik Peter Blaas. K dispozícii by malo byť celkovo 120 skútrov.

reklamná správa

Systém bude fungovať rovnako ako pri požičiavaní bicyklov. Ako vysvetlil Blaas, služba umožní nájsť si voľný skúter na mape v rámci existujúcej aplikácie a naskenovaním QR kódu ho odomknúť. Rovnako bude možné skúter na ulici aj vrátiť, pričom spoločnosť bude preferovať, aby boli vrátené v nabíjačke Antiku. „Konkrétny postup bude ešte predmetom testovania a je možné, že bude pri spustení pozmenený,“ dodal Blaas. 

Aby mohla služba fungovať, chystá spoločnosť sieť nabíjacích staníc. Antik momentálne rokuje o umiestnení nabíjačiek s viacerými vlastníkmi nehnuteľností, ako aj samosprávami. 

Koľko bude požičanie skútra stáť, zatiaľ nie je známe. „Pre Košičanov pripravíme určite atraktívne ceny, aby sa skúter dal používať pre každodenné cesty do práce či za zábavou,“ dodal Blaas. 

reklamná správa

Čítajte viac: sluzby

Hunyadiová
Zdieľať článok:

Vyštudovala mediálné štúdiá a žurnalistiku na Masarykovej univerzite v Brne. Dnes pôsobí ako redaktorka spravodajstva KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím