07.12.19

Polícia v súvislosti s výbuchom plynu zadržala podozrivé osoby

Foto: TASR

Polícia zadržala v súvislosti s piatkovým (6.12.) výbuchom plynu v bytovom dome v Prešove podozrivé osoby. Krajský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci všeobecného ohrozenia. Informuje o tom polícia na svojom profile na sociálnej sieti.

„V súvislosti s týmto skutkom boli zadržané podozrivé osoby zodpovedné za terénne práce, ktoré súvisia s tragickou udalosťou a sú predmetom ďalšieho vyšetrovania a následného znaleckého skúmania,“ poznamenala polícia. V súčasnosti prebiehajú zo strany záchranných zložiek úkony súvisiace s ochranou života, zdravia a majetku.
Viac informácií polícia poskytne, keď to dovolí situácia.

AKTUALIZOVANÉ 17.30Hod. 

Informácie o tom, že sa počet obetí zvýšil na deväť nie je pravdivý. Chybnú informáciu poskytlo Mesto Prešov. Za informáciu sa našim čitateľom ospravedlňujeme. Primátorka hovorila o dieviatich obetiach, no toto číslo neskôr korigovali. 

Ako uvádza portál markiza.sk, primátorka Prešova Andrea Tručanová uviedla, že registrujú deväť obetí, toto číslo neskôr korigovali späť na sedem.

Hasiči už prehľadali všetky poschodia bytového domu na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piatok k výbuchu plynu. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Peter Kovalík, nenašli tam žiadne ďalšie obete.

„Podľa informácie od Policajného zboru SR a informácií, ktorými disponujeme, sa posledná nezvestná osoba nachádza na 12. poschodí, ktoré bolo najviac zasiahnuté detonáciou a následným intenzívnym požiarom. Aj napriek snahe hasiči nenašli nič,“ uviedol Kovalík s tým, že na spomínané poschodie majú hasiči sťažený prístup.

Hasiči budú podľa jeho slov pokračovať v činnosti na základe požiadaviek krízového štábu a Policajného zboru SR.

reklamná správa

Audi Majstrovský bonus až do výšky 8 000 eur

Nájdite svoje vysnívané Audi v ponuke Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím