27.03.18

Policajti pokutujú vodičov, aj keď nestoja v zákaze

foto: Veronika Janušková

Košičan z Čordákovej ulice zaparkoval auto v areáli Spojenej školy sv. košických mučeníkov na Sídlisku KVP za vstupnou bránou, odkiaľ prednedávnom presunuli dopravnú značku zákaz vjazdu. Na čelnom skle aj tak našiel „pozdrav“ od príslušníkov mestskej polície. 

Vedenie školy po dohode s občanmi, miestnymi poslancami a košickým dopravným inšpektorátom začiatkom marca zákazovú značku presunulo a umožnilo parkovať vodičom z okolia v areáli školy. O to viac sa jeden z nich čudoval, keď mu mestská polícia dala 20. marca pokutu za parkovanie na chodníku za vstupnou bránou, ktorý nikam nevedie a nič nespája.

Obyvateľ KVP pokutu zaplatiť odmieta, budú ho riešiť v priestupkovom konaní. Foto: Veronika Janušková
Obyvateľ KVP pokutu zaplatiť odmieta, budú ho riešiť v priestupkovom konaní. Foto: Veronika Janušková

Pokutu zaplatiť odmieta

Košičan, ktorý dostal pokutu, hovorí, že v areáli školy zase dochádza k nezmyselnej šikane zo strany mestskej polície. Napriek tomu, že vodiči neporušujú predpisy, dostávajú za stierače áut „predvolanky“ a následne pokuty kvôli parkovaniu na chodníku. „Ide o krátky „chodník“, kde sa vojde najviac desať áut. Posledných osem rokov, čo v blízkosti bývam, to nikdy nikomu nevadilo. Na tento chodník je možné sa dostať jedine po ceste cez bránu do areálu. Nenadväzuje na iný chodník či prechod pre chodcov, nevedie ani ku škole,“ opisuje.

„Moju situáciu nechceli riešiť dohovorom, ale blokovou pokutou 30 eur, čo som odmietol zaplatiť. O pokute sa rozhodne v správnom priestupkovom konaní,“ uviedol Košičan Vincent.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Políciu na vodičov volá aj škola
Mestská polícia sa bráni, že so sťažnosťami na parkovanie na chodníkoch či zeleni sa na nich obracajú samotní obyvatelia sídliska. „Okrem obyvateľov sa na mestskú políciu s takýmito sťažnosťami často obracajú aj zástupcovia vedenia školy. Podľa zákona je mestská polícia povinná každý takýto podnet, resp. sťažnosť preveriť priamo na mieste,“ informovala Linda Šnajdárová, hovorkyňa mesta. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím