30.01.18

Košického revízora bodli do hrudníka. Je mimo ohrozenia života

foto: Veronika Janušková

Aktualizované. Riziková práca revízora v MHD. Počas prepravnej kontroly na Miroslava (24) zaútočila nožom 30-ročná žena a bodla ho do ľavej strany hrudníka. Mladík je mimo ohrozenia života.

Vážny incident sa odohral tesne predpoludním v električke číslo 2, smerujúcej po Kuzmányho ulici k športovej hale, priamo oproti budove Krajského riaditeľstva policajného zboru.

Revízori začali s kontrolou, no hneď jedného z nich 30-ročná Zuzana podľa informácie z polície pravdepodobne vykosťovacím nožom bodla do hrudníka. Na mieste okamžite zasahovali policajti a záchranári. Ženu ihneď predviedli na policajnú stanicu na Pribinovej ulici. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Revízor je hospitalizovaný

Polícia je nateraz na informácie skúpa. „Môžem potvrdiť, že v električke mestskej hromadnej dopravy došlo k útoku na revízora. Podozrivá osoba bola na mieste zadržaná. Vykonávajú sa ďalšie procesné úkony, preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ informovala Lenka Ivanová, hovorkyňa krajského policajného riaditeľstva.

O revízora Miroslava sa postarali privolaní záchranári. „Po príchode na miesto udalosti bol pacient pri vedomí a s lekárkou komunikoval. Okamžite po vykonaní nevyhnutných diagnosticko-liečebných úkonov bol v stabilizovanom stave prevezený na Kliniku úrazovej chirurgie do univerzitnej nemocnice,“ uviedol Igor Krupa, hovorca spoločnosti Košická záchranka. Doplnil, že incident mohol dopadnúť horšie, keďže „rana viedla na ľavú stranu hrudníka, v blízkosti srdca.“

V nemocnici zostane bodnutý revízor niekoľko dní. „Hospitalizovaný pacient je pri vedomí, v stabilizovanom stave a komunikuje. Utrpel jednu bodnú ranu do hrudníka, toho času je však mimo ohrozenia života,“ komentovala Ivana Stašková,  hovorkyňa UNLP. 

Taký závažný útok ešte neriešili 

Dopravný podnik (DPMK) vyjadril ľútosť nad incidentom v električke. 

„O náročnosti svojho povolania sa naši zamestnanci v teréne utvrdzujú deň čo deň, keď sú konfrontovaní s negatívnymi reakciami cestujúcich. V minulosti sme evidovali viacero napadnutí revízorov, nikdy však nedošlo k takému závažnému útoku. Zistenie, že reakcie ľudí, ktorým chceme naše služby poskytovať, sa posúvajú na životu nebezpečnú hranicu, sú pre nás viac ako znepokojujúce. V súvislosti s udalosťou dopravný podnik posilní hliadky vo vozidlách,“ reagovala Michaela Karaffová, hovorkyňa DPMK.  

Počas zaisťovania stôp viac ako hodinu nejazdili električky po Kuzmányho ulici, nahradili ich autobusy. Na miesto prišlo aj viacero kolegov napadnutého Miroslava, do reči im nebolo. Zhodli sa len, že agresivita cestujúcich podľa nich čoraz viac stúpa.


Útoky na revízorov a vodičov MHD

  • júl 2008 - Revízora napadli v trolejbuse na sídlisku Furča dvaja muži. Obvinili ich z výtržníctva. 
  • marec 2012 - Na Námestí osloboditeľov bol napadnutý revízor cestujúcim tak, že musel vyhľadať lekára.
  • september 2014 - Zranenia utrpel vodič autobusu pri potýčke s cestujúcim pod vplyvom alkoholu na zastávke Národná trieda.  
  • marec 2015 - Traja muži zaútočili na zastávke Ťahanovská na vodiča autobusu číslo 25. Jeho zranili a autobus poškodili. 
  • december 2017 - Na zastávke na Štúrovej ulici pri budove Krajského súdu zablokovalo autobus osobné auto. Vystúpil z neho muž a začal vodiča ohrozovať strelnou zbraňou.

Revízor vôbec nevidel, kedy útočníčka vytiahla zbraň

Viac k téme

30.01.18
Revízor vôbec nevidel, kedy útočníčka vytiahla zbraň

Čítajte viac: mhd krimi policia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím