22.12.20

Pomohli krízovému centru

foto: ag

Už 10 rokov pomáhajú žiaci aj pedagógovia košickej Základnej školy na Námestí L. Novomeského 2 krízovému centru v Košickej Novej Vsi.

Spolupráca začala, keď naša škola bola oslovená ľuďmi, ktorí sa touto činnosťou zaoberali už dlhšie.

„Prvý rok sa vyzbieralo pekné množstvo šatstva pre mamičky a deti, ktoré sa v tomto centre nachádzajú ale aj hygienické potreby, pomôcky pre školákov a hračky,“ hovorí triedna učiteľka 4. B triedy Alica Gašparová, podľa ktorej sa táto pomoc tešila veľkému záujmu, a tak sa stala súčasťou života žiakov aj pedagógov v predvianočnom čase aj v ďalších rokoch.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

„Tento rok pri príležitosti 10. výročia tejto spolupráce a pomoci sme sa rozhodli darovať centru trvanlivé potraviny, hygienické a čistiace potreby, keďže súčasná epidemiologická situácia neumožňuje venovať oblečenie,“ prezrádza učiteľka A. Gašparová.

Škole sa podarilo vyzbierať veľké množstvo týchto vecí. „Naši pedagógovia nevedú žiakov len k zodpovednosti, ale aj k empatii a sociálnemu cíteniu. A to nás nesmierne teší,“ dodáva na záver.

reklamná správa

Foto: AG

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím