20.03.20

Pošta pre pokračujúcu pandémiu pristúpila k ďalším opatreniam

ilustračné foto: TASR

Slovenská pošta (SP) upravila pre pokračujúcu pandémiu ochorenia COVID-19 doručovanie úradných zásielok, poistených listov, doporučených listov „do vlastných rúk“, „doručenkou/eDoručenkou“, „dobierkou“, ale aj zásielok zaťažených inými poplatkami, akými sú napríklad zásielky colného konania.

Po novom bude tieto zásielky iba oznamovať a bude nutné si ich prevziať na pošte. SP tiež prestala poskytovať vo svojich priestoroch komerčné služby a všetky jej pobočky budú cez víkend zatvorené.

Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa SP Eva Rovenská.

„Vydávanie vyššie uvedených druhov zásielok bude zabezpečené pri priehradke na poštách, pričom úložná lehota týchto zásielok je automaticky predĺžená o ďalších 14 kalendárnych dní bez vyberania poplatku za službu,“ uviedla Rovenská.

Lehota na prevzatie sa však nepredlžuje pre zásielky so skrátenou odbernou lehotou a zásielky so službou „neukladať“.

Ostatné doporučené zásielky bude SP doručovať vhadzovaním do schránky. Za deň doručenia sa bude považovať deň vhodenia takejto zásielky do schránky alebo uloženia zásielky v poštovom priečinku. „Organizovaným preberaním zásielok v priestoroch pobočky, rešpektovaním ochranných preventívnych opatrení a usmernení môže Slovenská pošta v tejto chvíli účinnejšie zabezpečiť ochranu zamestnancov, ako aj zákazníkov skôr na poštách ako priamo v teréne,“ zdôvodnila Rovenská najnovšie zmeny.

reklamná správa
 

Pobočky cez víkend zatvorí

Ďalším z opatrení je víkendové zatvorenie všetkých pobočiek Slovenskej pošty a pozastavenie komerčných služieb, ktoré pošta sprostredkováva na svojich pobočkách. Od stredy (18. 3.) až do odvolania je zastavený predaj produktov a poskytovanie vybraných služieb Poštovej banky, Poštovej poisťovne, Tiposu, telekomunikačného operátora 4ka, spoločnosti Ticketportal aj predaj produktov ponúkaných v PostShopoch. SP tiež vyzvala svojich zákazníkov na presun alebo pozastavenie objednávok distribúcie letákov. Pracovníci Slovenskej pošty až do odvolania neprijímajú objednávky distribúcie letákov a zároveň ich ani nedoručujú.

Pošta upozornila, že aj naďalej neprijíma zásielky, ktoré chcú zákazníci doručiť do rizikových oblastí Talianska. Obmedzenia v medzinárodnej leteckej doprave pretrvávajú, keďže letecké spoločnosti predĺžili embargo týkajúce sa Číny, Macaa a Hongkongu predbežne do 28. marca. K Číne a Taliansku pribudli v týchto dňoch aj Mongolsko, Kuvajt, Džibutsko a Líbya, do ktorých nie je možné zásielky doručiť. Preto Slovenská pošta neprijíma od zákazníkov zásielky s doručením do týchto krajín.

reklamná správa

(TASR) 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím