28.06.20

Práce na akvaparku pri Košiciach zdržala koronakríza

foto: KSK

V príprave realizácie geotermálneho vrtu pri Čižaticiach v okrese Košice-okolie došlo následkom koronakrízy k zdržaniu, práce by však mali začať ešte tento rok.

Potvrdil to predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka.

„Prebiehajú a už sa ukončujú trhové konzultácie k vypísaniu verejnej súťaže na dodávateľa samotného vrtu. Väčšina potenciálnych záujemcov je zo zahraničia a nebolo možné posledné mesiace sa s nimi stretnúť, ale stále platí to, že by sme mali začať vŕtať tohto roku,“ uviedol Trnka pre novinárov.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac

Budovanie akvaparku

Vrt s geotermálnou vodou by podľa plánov mal slúžiť pre budúci akvapark, ktorý by na danom mieste vybudoval vybraný investor. Dôležité pritom budú hydrodynamické skúšky z vrtu s informáciami o prietoku, teplote a chemickom zložení vody. Krajské zastupiteľstvo na vrt vlani v auguste vyčlenilo v krajskom rozpočte celkovo sumu 2,3 milióna eur.

Projekt má na starosti spoločnosť GeoSurvey, v ktorej má KSK 100-percentný obchodný podiel. Informatívna správa o investícii bude súčasťou pondelkového (29. 6.) rokovania krajského zastupiteľstva v Košiciach.

„Aktuálne prebieha komunikácia so zapojenými spoločnosťami, v rámci ktorej dochádza k vyjasňovaniu si technických otázok týkajúcich sa predmetu zákazky. Zároveň sa dohadujú podmienky na osobné stretnutia so zapojenými spoločnosťami a realizácie obhliadky miesta, na ktorom je plánovaná realizácia geotermálneho vrtu,“ uviedol Úrad KSK v materiáli pre poslancov.

Súčasťou príprav je aj proces posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

reklamná správa

(TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím