25.10.20

Právnička zverejnila citlivé údaje o svojej klientke?

Reprofoto: FB

Právnička Adriana Krajníková, ktorá za mladú mamičku komunikovala telefonicky s personálom košickej nemocnice (UNLP), podala v sobotu (24. 10.) ešte pred samotným pôrodom na Okresný súd návrh na nariadenie neodkladného opatrenia vo veci matky a jej dieťaťa po pôrode.

Mama 19-ročnej rodičky právničke oznámila, že po privezení dcéry do pôrodnice, začal na jej dcéru personál vyvíjať nátlak na vykonanie Covid testu, ktorý odmietla. Mama rodičky tiež uviedla, že od personálu sa jej dcéra pri príjme dozvedela, že v zmysle nariadení vedenia nemocnice môže byť dieťa po pôrode izolované od pozitívnej (resp. netestovanej) matky.

V nemocnici majú tri alternatívy, ako postupovať pri pôrode s pacientkami, ktoré sú už pozitívne, alebo sa u nich ochorenie zatiaľ neprejavilo. Všetko závisí hlavne od zdravotného stavu matky aj novorodenca.

Rozruch v UNLP: Nemocnica podnikne právne kroky, žiada o pomoc políciu

Viac k téme

25.10.20
Rozruch v UNLP: Nemocnica podnikne právne kroky, žiada o pomoc políciu

Dôslednosť...

Podané predbežné opatrenie A. Krajníková uverejnila na svojej sociálnej sieti. Osobné údaje svojej klientky však nezačiernila dosť dôsledne. Každý, kto si dokument stiahne, sa ľahko dostane k celému menu, priezvisku, bydlisku i dátumu narodenia mladej ženy. Podľa viacerých ľudí, ktorí to komentovali na sociálnej sieti, tým právnička porušuje nariadenie o ochrane údajov GDPR.

Právnička A. Krajníková nedávno na polícii a potom aj na súde v Košiciach vyvolala rozruch tým, že si odmietala nasadiť rúško napriek opakovaným upozorneniam. Jej konaním sa už zaoberá Regionálny úrad verejného zdravotníctva ale aj Slovenská advokátska komora.

Polícia zasahovala v UNLP

Viac k téme

25.10.20
Polícia zasahovala v UNLP

reklamná správa

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Čítajte viac: kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím