08.04.19

Praxou v U. S. Steel Košice získali zamestnanie desiatky študentov

foto: Veronika Janušková

Rady zamestnancov spoločnosti U. S. Steel Košice sa v najbližších týždňoch rozšíria o desiatky mladých ľudí. V piatok (5. 4.) podpísalo s oceliarňami riadne pracovné zmluvy 11 vysokoškolákov a zmluvy o budúcich pracovných zmluvách 32 maturantov.

Medzi maturantmi ide o 28 žiakov Strednej odbornej školy (SOŠ) Košice-Šaca a štyroch žiakov SOŠ železničná, z vysokoškolákov sú to hlavne študenti Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity (FMMR TUKE) v Košiciach. Informácie potvrdil hovorca U. S. Steel Košice Ján Bača.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Študenti splnili podmienky 

Podpis pracovných zmlúv je vyústením spolupráce medzi fabrikou a s partnerskými strednými odbornými školami a univerzitou. Končiacich stredoškolákov v odboroch hutník operátor, mechanik strojov a zariadení, programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení a mechanik elektrotechnik si firma vybrala, pretože splnili predbežné podmienky na ponuku zmluvy o budúcej pracovnej zmluve - dosiahli priemer známok do 2,5 a do pracovného pomeru ich odporučil  inštruktor odbornej praxe z oceliarní.

Na riadne prijatie do pracovného pomeru budú ešte musieť úspešne absolvovať maturitné skúšky. V prípade vysokoškolákov ide o splnenie troch podmienok, a to odporúčanie mentora z firemného programu celoročná prax, úspešné ukončenie vysokoškolského štúdia a absolvovanie vstupnej lekárskej prehliadky.

Prínosná spolupráca 

Riaditeľa SOŠ Košice–Šaca Petra Smolnického teší, že až jedna tretina tohtoročných končiacich študentov si takto nachádza prácu. Prorektor TUKE Ervin Lumnitzer konštatoval, že vzájomná spolupráca je pre univerzitu prínosná aj z hľadiska potreby rozširovania praxí pre študentov, počas ktorých môžu už počas štúdia nadobúdať praktické skúsenosti z práce v priemysle. 

„V súčasnosti pracujeme na príprave stratégie, ktorá by mala premostiť našu spoločnosť do budúcnosti na nadchádzajúcich dvadsať rokov. A jednou z jej súčastí je aj naša snaha zlepšovať znalosti a zručnosti našich zamestnancov, posúvať talentovú krivku nahor.  Určite budete rovnako ako ďalší mladí ľudia prichádzať v budúcnosti s novými myšlienkami, ktoré budú inšpiratívne,“ prihovoril sa budúcim hutníkom prezident U. S. Steel James E. Bruno. 

reklamná správa

(TASR, ROČ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím