10.11.17

Prešla si ohňom

Foto: Iveta Vaculová

Aktualizované. Mladú mamičku, ktorej pôrod otriasol východným Slovenskom, už prepustili z nemocnice. Čoskoro sa plánuje presťahovať do Košíc. 

Marta Stránska pri pôrode v nemocnici v Trebišove utrpela ťažké popáleniny 2. až 3. stupňa v oblasti stehien a sedacej časti. Na klinike popálenín Nemocnice Šaca ju hospitalizovali 19. októbra. Po troch týždňoch ju v piatok 10. novembra prep ustili. Niekoľko dní ešte ostane v Košiciach na novorodeneckom oddelení so synčekom. Nemocnica v Šaci sa s ňou i synčekom rozlúčila plienkami vo forme torty a finančným príspevkom od spoločnosti Agel v hodnote dvetisíc eur. Prekvapenie ju dojalo. „Vôbec som to nečakala, tlačili sa mi slzy do očí. Tú tortu bude škoda vôbec rozbaliť. Uvidíme, či si to vôbec nenecháme takto na poličke na pamiatku,“ povedala mamička.

reklamná sprava

TOYOTA RAV4 TO PRAVÉ SUV PODĽA NOVÝCH KRITÉRIÍ

Zľava až 2000€, navigácia zadarmo, 2.99% úrok - navyše tri splátky zadarmo

Zistite viac

Chce žiť v Košiciach 

Hovorí, že jej zdravotný stav sa vďaka starostlivosti pracovníkov súkromnej nemocnice výrazne zlepšil. Bolesti však ešte čiastočne pretrvávajú. „Zo začiatku mi bude pomáhať moja mama. Neskôr by som sa chcela presťahovať do Košíc, kde sa cítim lepšie,“ dodala. K incidentu v trebišovskej nemocnici vraví, že s nemocnicou komunikuje jej právnik. Podľa vyjadrení, ktoré má od lekárov, sa až po roku uvidí, či z popálenín bude mať aj trvalé následky.

Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia, pod ktorú spadá aj nemocnica v Trebišove, uviedol, že servisná spoločnosť ani hasiči nepotvrdili poruchu na zariadení  či nesprávnu manipuláciu s dezinfekciou. V ich zdravotníckych zariadeniach ale stále platí rozhodnutie o pozastavení používania alkoholových dezinfekčných prostriedkov pri operáciách s elektrokoaguláciou. 

Úrad pre dohľad aj polícia 

Prípad prešetruje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou aj polícia. „Vedenie nemocnice je v kontakte s právnym zástupcom pacientky a bude sa jej snažiť adekvátne vyjsť v ústrety. Aj pri vyšetrovaní polície bude nemocnica plne súčinná,“ dodal Kráľ. Trebišovský vyšetrovateľ pre skutok začal trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví z nedbanlivosti. 

foto: Nemocnica Šaca
Foto: Nemocnica Šaca

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím