06.02.20

Prezidentka medzi itečkármi

Foto: Veronika Janušková

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v rámci bohatého programu návštevy Košíc zavítala dnes aj do spoločnosť IT Valley. 

Prvá oficiálna návšteva prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej v Košiciach znamenala výnimočnú poctu aj pre klaster Košice IT Valley. Práve ten a startupy v univerzitnom vedecko-výskumnom centre Technicom navštívila hlava štátu vo štvrtok v dopoludňajších hodinách. 

„Je pre nás veľkou cťou, že si pani prezidentka vybrala IT Valley v rámci jej nabitého programu na východe Slovenska. Tešíme sa o to viac, že ide o jej prvý regionálny výjazd v Košickom kraji. Táto návšteva je ocenením pre všetkých, ktorí sa podieľali na úspechu IT sektora v ostatných rokoch,“ povedal Juraj Girman, predseda správnej rady Košice IT Valley. 

„Naša ekonomika sa nevyhnutne musí posúvať k podpore práce s vyššou pridanou hodnotou, inováciám a budovaniu slovenských firiem. Preto si vážim, že pani prezidentka venuje tejto téme pozornosť,“ zhodnotil stretnutie Peter Šoltés, riaditeľ spoločnosti Promiseo, ktorá patrí medzi najrýchlejšie rastúce firmy v regióne. 

Diskutovala o budúcom rozvoji 

Na stretnutí so zástupcami spoločností a rektorov dvoch košických univerzít diskutovala aj o budúcom rozvoji tohto regiónu so zameraním sa na prácu s pridanou hodnotou. 

„Odprezentovali sme úspešný príbeh rozvoja Košíc. Vďaka nemu dnes mesto dokáže byť atraktívne pre mladých talentovaných ľudí, ale aj zahraničné investície. Všetci prítomní zástupcovia veľmi pozitívne hodnotili vzájomnú spoluprácu a poukázali na to, že práve vďaka nej sa podarili v tomto regióne fantastické veci,“ zhodnotil spoločné stretnutie Pavol Miroššay, výkonný riaditeľ Košice IT Valley.

Návšteva troch startupov

Pavol Miroššay následne spolu s rektorom Technickej univerzity v Košiciach Stanislavom Kmeťom sprevádzal prezidentku pri návšteve vybraných startupov - začínajúcich firiem, ktoré sídlia v univerzitnom centre Technicom. 

Zuzana Čaputová si prezrela tri z nich. CeeLabs, spoločnosť, ktorá sa zaoberá inteligentným meraním elektrickej siete, Aponi, ktorý sa zameriava na rozšírenú realitu v moderných výrobných podnikoch a iPark, ktorý pomocou umelej inteligencie rieši súčasné problémy s parkovaním. 

„Z pani prezidentky ide veľmi dobrá energia. Úprimne sa zaujímala o náš startup, čo nás motivuje posúvať sa ďalej. Dokonca si u nás vyskúšala aj špeciálne holografické okuliare. Na tých sme jej mohli predviesť možnosti ich použitia v praxi. Okrem toho sme jej ukázali aj zaujímavé holografické projektory, na ktorých boli prezentované 3D biomedicínske modely. Tie vznikajú v spolupráci s miestnou strojníckou fakultou,“ povedala Ivana Nováková, riaditeľka startupu APONI. 

Zdroj: Kosice IT Valle

Foto: Veronika Janušková

Prezidentka: Z dnešného dňa mám veľmi dobrý pocit

Viac k téme

06.02.20
Prezidentka: Z dnešného dňa mám veľmi dobrý pocit

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím