05.12.17

Protest proti zámene parku

foto: Robo Hakl

Na rohu ulíc Komenského a Vysokoškolská sa uskutočnilo verejné stretnutie obyvateľov mestskej časti Sever k vyjadreniu nesúhlasu so zámenou parku za iný pozemok súkromnej firmy.

Rozhodovať o tom majú poslanci mesta 11.decembra na zasadnutí mestského zastupiteľstva. Okrem dotknutého parku sa zámena týka aj pozemkov v mestských častiach Sídlisko KVP a Západ.

Na stretnutie prišlo okolo tridsať nespokojných obyvateľov z okolia, ako aj psičkári, ktorí tam chodia venčiť psov. 

„Ideme vymeniť biokoridor za, z môjho pohľadu, za kus bezcennej križovatky pri VSS. Chápem, že majiteľ má blokovaný majetok a nečudujem sa, že požaduje zámenu. Našou povinnosťou, ako poslancov, je chrániť verejný priestor. Osobne som proti tomuto zámeru a chcem požiadať, aby ste prišli na zastupiteľstvo, pretože poslanci sa voličov boja. Teda netreba iba podpísať výzvu, ale aj prísť priamo a vyjadriť svoj nesúhlas,“ uviedol Jaroslav Polaček (nezávislý) na stretnutí.

Ľudia si vypočuli aj aktivistu Ladislava Rovinského, podľa ktorého ide o biznis s pozemkami a podpísali výzvu proti zámene dotknutých pozemkov.

foto: Robo Hakl  

Čítajte viac: protest peticia

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím