03.11.17

Psy v Košiciach sú napádané diviakmi

ilustračné foto: shutterstock

Od začiatku septembra bolo na klinike Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach ošetrených sedem psov, ktorých napadli diviaky. 

Zdravotnú pomoc im poskytli na oddelení chirurgie, ortopédie, röntgenológie a reprodukcie. Zvieratá sa po ošetrení liečili v rozmedzí od 7 do 21 dní. 

„Vo väčšine prípadov išlo o povrchové poškodenia kože a okolitých štruktúr, v niektorých prípadoch došlo k traumatickému poškodeniu svalových štruktúr, kĺbového púzdra či dutiny brušnej,“ povedala prednostka Kliniky malých zvierat UVLF Alexandra Trbolová.

Podľa jej informácií najčastejšie došlo k stretu psov s diviačou zverou v mestskom parku Anička a mestskej časti Podhradová. Na klinike ošetrovali aj uhryznutie psa jazvecom.    

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Nie v hustom poraste  

Medzi zranenými bol aj psík Maylo. Diviak ho napadol v záhrade v Košickej Novej Vsi. „Dlho sme ho nepočuli, tak sme sa ho vybrali hľadať. Našli sme ho na konci záhrady. Bol dohryzený, ale bojoval statočne,“ povedala jeho majiteľka. 

Prednostka veterinárnej kliniky ako prevenciu pred útokmi diviakov odporúča vyhýbať sa venčeniu psa bez vôdzky v hustom trávnatom poraste alebo kríkoch. „To je základná chyba psičkárov. Vhodným riešením môže byť upozornenie na seba a zviera hlukom v neznámom prostredí. Ďalej je vhodné zvládnuť základný výcvik poslušnosti a odvolania psíka,“ povedala Trbolová.

Čítajte viac: zvierata uvlf

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím