23.04.19

Rekonštrukcia mosta na Moskovskej triede obmedzí dopravu

Foto: Veronika Janušková

Práce na rekonštrukcii mosta na Moskovskej triede na košickom Sídlisku KVP sa začnú v stredu (24. 4.) rozmiestňovaním dočasného dopravného značenia. Doprava bude v danom úseku počas prác obmedzená. Rekonštrukcia by mala byť ukončená do piatich mesiacov od prevzatia staveniska zhotoviteľom, náklady sú vo výške 1.397.282 eur, vrátane DPH.

„Oprava mosta, ktorý preklenuje Triedu KVP, je potrebná najmä z dôvodu zlého technického stavu mostnej konštrukcie a nefunkčnej hydroizolácie. Rekonštrukciu mosta zaplatí mesto z vlastných finančných zdrojov,“ informoval v utorok magistrát mesta.

reklamná správa

Predpokladaná cena zákazky vo verejnom obstarávaní bola odhadnutá približne na 1,8 milióna eur bez DPH, hlavným kritériom bola najnižšia ponúknutá cena za zhotovenie diela. Suma vysúťažená akciovou spoločnosťou SMS Banská Bystrica znamená tak podľa mesta vyše tretinovú úsporu oproti predpokladanej cene. 

Predmetom zákazky sú búracie a zemné práce, úprava podložia, terénne úpravy, úprava mostnej konštrukcie reprofiláciou, výmena 11 kusov ložísk, realizácia spriahajúcej dosky, hydroizolácie, ríms a chodníkov, mostných záverov, odvodnenia, zvodidiel, zábradlia i prechodových oblastí. Súčasťou projektu sú tiež preložky trolejového vedenia, verejného osvetlenia či optického kábla.

Vodičov motorových vozidiel v danej lokalite magistrát prosí o zvýšenú pozornosť, trpezlivosť a ohľaduplnosť. 

Most v mestskej časti Krásna pre opravu čiastočne uzavrú

Viac k téme

20.03.19
Most v mestskej časti Krásna pre opravu čiastočne uzavrú

(TASR, SŠ)

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím