02.01.15

Rekonštrukcia tratí prináša zmeny liniek

Rekonštrukcia električkových tratí na Kuzmányho ulici pokračuje oddnes 2. januára na Hviezdoslavovej ulici. Nastanú zmeny v doprave na úseku od Starej radnice, na Hviezdoslavovej a Námestí Maratónu mieru, až po Strojárenskú ulicu. "Linka 4 pôjde po skrátenej trase z Barce, cez Rybu na Staničné námestie a električka číslo 6 od Amfiteátra, cez Terasu a Námestie osloboditeľov na Staničné námestie. Električky 2 a 7 nebudú ani naďalej premávať," uviedla hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová. Linka 9 začne premávať po zmenenej trase od Botanickej záhrady, cez Terasu a Alejovú až po konečnú zastávku Važecká, Nad jazerom. R3 bude premávať ako spoj R4. Ostatné električkové spoje zostávajú bez zmeny. Náhradná autobusová linka x7 bude jazdiť aj naďalej, no nebude zachádzať na zastávku Námestie Maratónu mieru. Zastane na električkovej zástavke Radnica Starého Mesta na ulici Československej armády a autobusovej zastávke Radnica Starého Mesta linky 17 na Moyzesovej ulici. "Pribudne nová náhradná autobusová linka x9, ktorá bude jazdiť od Havlíčkovej po Amfiteáter, s dočasnou zastávkou Námestie Maratónu mieru na Strojárenskej ulici," dodala Karaffová. Zmenia sa aj trasy niektorých autobusových liniek. Linka 13 nemá konečnú ani východziu zastávku na zastávke Námestie Maratónu mieru, ale na Mlynskej bašte. Autobusy 17 a 19 budú premávať po obchádzkovej trase a namiesto zastávky Námestie Maratóna mieru zastanú na Mlynskej bašte. "Linky 22 a 36 budú zastavovať na dočasnej zastávke Námestie Maratónu mieru na Strojárenskej ulici a spoj 57 bude od dnes premávať po zmenenej trase zo Staničného námestia na Námestie osloboditeľov, Považská, Nová nemocnica, s konečnou zastávkou Botanická záhrada," hovorí hovorkyňa na záver.  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím