14.02.20

Rekonštrukcia zvodidiel v Čermeli napreduje

foto: Veronika Janušková

Práce na oprave poškodených zvodidiel na Čermeľskej ceste sú v plnom prúde. Mesto, ako správca cesty, začalo s ich výmenou začiatkom roka, päť mesiacov po tom, čo ich pri nehode zdemolovala cisterna.

Pôvodné zvodidlá odstránili v polovici januára. Ako uviedol hovorca mesta Vladimír Fabian, 28. januára bola ukončená realizácia mikropilotáží a začali sa zemné a betonárske práce pre ukotvenie nových zvodidiel. Trvať by mali približne dva až tri týždne a celkové náklady sú približne 115-tisíc eur.

Po dokončení prác, ktoré súvisia so spevnením svahu, sa začne samotná montáž zvodidiel, ktorá by mala zabrať asi päť dní. „Jedná sa o mostné zvodidlo s dvoma zvodnicami. Úroveň zadržania H2 je o dva stupne vyššia ako pôvodne osadené zvodidlo,“ vysvetlil Fabian. Firma na výrobu zvodidiel ich osadí bezplatne na svoje náklady.

Predpokladaný termín ukončenia rekonštrukcie vrátane namontovania zvodidiel je 29. február, pri nepriaznivom počasí sa ale môže termín posunúť. Doprava v tomto úseku je v oboch smeroch riadená dočasnými semaformi.

Šesť nehôd

Prvú nehodu na rizikovom úseku Čermeľskej cesty mal vodič vodárenskej cisterny – po šmyku prerazil zvodidlá a prevrátil sa na vagóny detskej železnice, ktoré poškodil. Odvtedy sa tam v krátkom čase stalo minimálne ďalších päť nehôd, pri dvoch z nich osobné autá skončili za poškodenými zvodidlami.

Koncom novembra mesto po viacerých nehodách vyhlásilo na tomto úseku havarijný stav. Krajský dopravný inšpektorát ešte predtým žiadal mesto, aby na danom úseku vymenilo alebo zdrsnilo asfalt.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím