05.09.17

Rekordný august v histórii košického letiska

Foto: Veronika Janušková

Bránami letiska Košice prešlo v auguste tohto roka 80.409 cestujúcich, čo v porovnaní s augustom 2016 znamená nárast o 19,1 %. Podľa šéfa marketingu košického letiska Juraja Totha ide o najlepší august v histórii letiska.

„Ešte nikdy nebolo v Košiciach v priebehu ôsmeho kalendárneho mesiaca vybavených viac cestujúcich. Z celkového počtu 80.409 bolo 44.407 cestujúcich vybavených na charterových letoch, čo predstavuje nárast o 34,5 %," uviedol Toth.

Počas prvých ôsmich mesiacov roka 2017 letisko Košice spolu privítalo 347.103 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 14,6 %. V absolútnom vyjadrení ide o nárast o 44.119 cestujúcich v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2016. Spolu 241.577 cestujúcich využilo pravidelné linky a 104.361 cestujúcich letelo charterovými letmi, čo je medziročný nárast o 39,9 %, respektíve 29.790 cestujúcich.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

„Za tento rast vďačíme jednak zvýšenému počtu dovolenkárov, ktorí využívajú charterové lety, ale aj intenzívnym prírastkom na linkách do Varšavy a Istanbulu. Poľské Aerolínie LOT i spoločnosť Turkish Airlines totiž v porovnaní s predchádzajúcim rokom navýšili svoje kapacity a zlepšila sa aj obsadenosť ich letov," tvrdí zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva košického letiska Tomáš Jančuš.

V septembri je podľa Totha plánovaných vyše 70 charterových letov do prímorských destinácií. „Leto nekončí a pozývame všetkých cestovateľov, aby si už teraz začali plánovať jesenný a zimný oddych na pláži v niektorej z celoročných slnečných destinácií s odletom z Košíc, ako napríklad Tel Aviv, Dubaj, Bangkok, Miami, Los Angeles a množstvo ďalších," doplnil Toth.

(TASR)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím