26.11.19

Robert Fico: V koalícii je dohoda, že chceme prelomiť veto prezidentky

Foto: TASR

Vo vládnej koalícii je dohoda na tom, že chce prelomiť veto prezidentky Zuzany Čaputovej vo všetkých troch návrhoch zákonov, ktoré vrátila do Národnej rady SR.

Na utorkovom tlačovom brífingu to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico.

„Je dohoda vládnej koalície, že chceme prelomiť veto prezidentky, pretože máme na to svoje jasné argumenty,“ uviedol Fico s tým, že poslanci za Smer-SD podporia predĺženie moratória na prieskumy. Dodal, že budú čakať, či sa nájde v parlamente väčšina na opätovné schválenie predĺženia moratória. Ak sa nenájde, budú to poslanci podľa Fica rešpektovať.

Prezidentka Zuzana Čaputová vetuje návrh na predĺženie moratória

Viac k téme

06.11.19
Prezidentka Zuzana Čaputová vetuje návrh na predĺženie moratória

Podá návrh na Ústavný súd 

Prezidentka vrátila novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorého súčasťou je návrh na predĺženie moratória na prieskumy zo súčasných 14 dní na 50 dní pred voľbami. Hlava štátu si myslí, že návrh je v rozpore napríklad s právom na informácie či právom na zhromažďovanie a šírenie informácií. Ak poslanci jej veto prelomia, podá návrh na Ústavný súd SR.

Hlava štátu tiež parlamentu na opätovné prerokovanie vrátila novelu zákona o náhradnom výživnom a verejnom obstarávaní. Pri novele zákona o verejnom obstarávaní súhlasila s výhradami Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), ako aj pripomienkami odbornej verejnosti.

Schválená právna úprava týkajúca sa náhradného výživného je zase podľa názoru prezidentky spôsobilá viesť k zvýšenej kriminalizácii väčšieho počtu občanov a k pokračujúcej neschopnosti uhrádzať určené výživné riadne a včas.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS. Kde ich nájdem?

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím