08.12.19

Rôznorodosť kultúr sa predstavila na jednom pódiu

Foto: Veronika Janušková

Pomikulášsky večer patril v Historickej radnici hudobným a tanečným talentom miestnych predstaviteľov rôznych národností žijúcich v Košiciach a ich okolí. Na 22. ročníku tohto podujatia vystúpilo 240 účinkujúcich. 

Pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv a slobôd Večer kultúry národnostných menšín usporiadal Klub Národnostných Menšín a Pamätná izba Sándora Máraiho v spolupráci s Komisiou národnostných menšín pri Mestskom zastupiteľstve v Košiciach.

Slovania i kúsok exotiky

Na pódiu postupne vystúpili viaceré združenia, medzi inými spevácky karpatskonemecký súbor Nachtigal či rómsky detský súbor Deviatkakere Čhave, v ktorom zaspievali deti z Luníka IX. Na klavíri ich doprevádzal Marcel Šaňa, syn starostu tejto mestskej časti.

reklamná správa

Súčasťou programu boli tiež tance a spevy Rusínov, Ukrajincov, Rusov, Poliakov, Maďarov, Čechov či Maďarov. Trošku exotiky do Košíc priniesol tanečný súbor vietnamskej komunity Lotosový kvet.

Iránske piesne

Hosťami podujatia boli aj obyčajní Košičania s neobyčajnými životnými príbehmi, ako Georgii Olejnikov z Ukrajiny, ktorý zahral na bajane a sedemročné dievčatko iránskeho pôvodu Darinka Sicani. V Historickej radnici bola najmladšou speváčkou, publiku predstavila dve iránske piesne. Divákov oslovila najmä svojím milým prejavom.


Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím