30.05.19

Rozprávkový Deň otvorených dverí

foto: Veronika Janušková

V prvú júnovú sobotu, na sviatok všetkých detí, sa opäť dokorán otvoria dvere Štátneho divadla Košice.  

Divadlo aj v tomto roku pripravilo nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov netradičné oslavy Medzinárodného dňa detí, pri ktorých sa najmenší aj tí väčší zabavia, niečo naučia, uvidia bežne neprístupné divadelné zákutia a navyše získajú aj podiel z rozprávkového pokladu.

„Všetkých vo veku od 0 do 100 aj viac rokov čakáme v sobotu 1. júna 2019 od 10. do 16. hodiny v Historickej budove Štátneho divadla v Košiciach. Čaká vás zaujímavá cesta viacerými príbehmi kráľa slovenských rozprávok Pavla Dobšinského, ktorá povedie známymi, ale aj bežne uzavretými zákutiami jednej z najkrajších divadelných budov minimálne v strednej Európe,“ pozýva Svjatoslav Dohovič z PR oddelenia divadla.

Na vandrovku vás zoberie vajce, aby ste spolu s ním pohľadali tri groše aj „soľ nad zlato“. Zlatovláska vás odprevadí ku krosnám so zlatou priadkou a s Nebojsom, kozou rohatou a ježom nakoniec odovzdáte Jankovi Hraškovi odkaz pre samotného Dobšinského, a ak bude správny, otvorí sa vám truhlica s pokladom. 

reklamná správa

Aj na Malej scéne

Oslavy MDD budú pokračovať od 16. hodiny aj na Malej scéne divadla. „Netradičné predstavenie Dobšinského rozprávky pre vás opäť pripravujú herci František Balog, Tomáš Diro a Andrej Palko. Najlepšie divadelné predstavenie pre deti od 3 rokov prináša Dobšinského príbehy oživené tieňohrou a živou hudbou, ale aj samotnými divákmi, ktorí sa počas predstavenia môžu zapojiť do súťaží o rôzne ceny,“ spresňuje Dohovič.

Doprajte svojim deťom aj sebe nevšedný divadelný Deň detí. Dajte im spoznať čaro slovenskej rozprávky, ale aj nádherné košické divadelné budovy a ich zákutia.

reklamná správa

Čítajte viac: divadlo deti

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím