tip od čitateľa
29.01.18

Ruinu na Palackého začali búrať

foto: šč

Roky narúšal vzhľad Palackého ulice, ktorá je jednou zo vstupných brán do centra Košíc, polorozpadnutý dom. Svoje dni má už zrátané.

Zdevastovaná budova stojí hneď na začiatku ulice za autobusovou zastávkou na severnej strane. Slúžila na rôzne účely, bola v nej aj veterinárna ambulancia. Dlho však už len chátrala. 

Pozemok aj stavba patrí podľa katastra nehnuteľností firme Labaš, ktorá prevádzkuje sieť predajní potravín FRESH. Konateľ spoločnosti Miroslav Labaš povedal, že dom kúpili, pretože tam plánujú postaviť nový objekt. 

Do polorozpadnutého domu sa už zahryzli búracie stroje. foto: šč
Do polorozpadnutého domu sa už zahryzli búracie stroje. foto: šč

Ako v Myslave 

„Na jeho prízemí bude určite predajňa potravín Fresh. S najväčšou pravdepodobnosťou bude taká, akú máme už v mestskej časti Myslava, teda niečo pod 400 štvorcových metrov predajnej plochy,“ uviedol konateľ. 

Nad obchodom chcú vybudovať byty. Zatiaľ však nie je celkom jasné, koľko ich bude ani koľko poschodí bude mať stavba. S istotou nepôjde o prízemný objekt.   

foto: ľš
foto: šč

Lákadlo pre bezdomovcov 

„V priebehu tohto roku z kapacitných dôvodov určite stavať nebudeme. Začneme najskôr až na budúci rok, stále je preto dostatok času na upresnenie projektu,“ tvrdí Labaš. 

Starý dom však chcú čo najskôr strhnúť, pretože hyzdil okolie a láka aj bezdomovcov. Pozemok potom pripravia na budúcu výstavbu. 

reklamná správa

NAJLEPŠIE KVÁSKOVÉ CHLEBÍKY V KOŠICIACH

Domáce kváskové chlebíky s výnimočnými prísadami nájdete len v predajniach potravín KLAS!

Zistite viac

Valcujú stariny

V septembri minulého roku dala rovnaká firma zbúrať ďalší starý dom na rohu Kustrovej ulice a Národnej triedy v mestskej časti Sever.  Aj tam chce Labaš postaviť supermarket Fresh s 22 parkovacími miestami. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím