21.10.19

S úradom komunikujú cez mobil

foto: Veronika Janušková

Sídlisko KVP spustilo vlastnú mobilnú aplikáciu, ktorá má zefektívniť komunikáciu občanov s miestnym úradom. Obyvateľom sídliska ponúka informácie o aktuálnom dianí v mestskej časti, ale tiež možnosť upozorniť na problém, na ktorý v rámci sídliska narazili. 

„Tým, že máme oproti ostatným mestským častiam iné kompetencie, dostávame denne množstvo podnetov. Takýmto spôsobom vieme celý tento proces urýchliť, pretože problém môžu obyvatelia priamo na mieste odfotiť, cez aplikáciu odoslať na miestny úrad a poverený pracovník sa ním bude zaoberať. Následne dostanú informáciu o tom, v akom štádiu riešenia sa podnet nachádza,“ vysvetlil starosta KVP Ladislav Lörinc. Pridané podnety a stav ich riešenia môžu sledovať všetci užívatelia. 

Podľa Lörinca je novinka jedným z prvkov novej komunikačnej stratégie úradu. V prípade, že na sídlisku dôjde napríklad k odstávke teplej vody alebo prerušeniu elektriny, užívatelia aplikácie o tom budú automaticky informovaní. Obyvatelia v nej nájdu tiež program plánovaných podujatí či kontakty na pracovníkov úradu a poslancov mestskej časti. Súčasťou aplikácie je aj susedský bazár.

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím