06.12.18

Severania sa búria

foto: Iveta Vaculová

Ľudia bývajúci na Tomášikovej ulici sa stále nevedia zmieriť s tým, že šmahom ruky prišli o vyše dve desiatky parkovacích miest. Za zvrátenie podľa nich nezmyselného rozhodnutia podpisujú petíciu.

O situácii na Tomášikovej ulici v časti od križovatky s Tolstého po križovatku s Komenského ulicou sme už našich čitateľov informovali. Na jednosmernú cestu, kde sa kedysi parkovalo po oboch stranách, osadili značky zakazujúce zastavenie na ľavej strane. Domáci tak len na Tomášikovej prišli o 24 v tejto lokalite drahocenných parkovacích miest. Keď k tomu pripočítame miesta, ktoré zrušili pri zásahoch na Komenského ulici v rámci modernizácie električkových tratí, dopracujeme sa k číslu viac ako 40.

Podľa magistrátu rozhodnutie zakázať zastavenie na ľavej časti jednosmerky vydalo mesto na podnet jediného Košičana z dôvodu „úzkej prejazdnosti vozovky“. Mesto vraj už pripravuje riešenie parkovania v spomínanej lokalite.

reklamná správa

ŠKODA Scala už v predaji!

Objednajte sa na testovaciu jazdu na vozidle ŠKODA Scala v Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Zhoršenie situácie

Domáci sa so stavom, ktorý nastal, nechcú zmieriť a začali podpisovať petíciu za obnovenie parkovacích miest. „Dôvodom tejto petície je absolútny nedostatok parkovacích miest v tejto lokalite, pričom pôvodný stav, kedy autá parkovali štandardne v jednosmernej ulici na oboch stranách komunikácie, bol ideálnym kompromisom medzi priechodnosťou komunikácie a splnením parkovacích potrieb obyvateľov tejto lokality. Pravá strana ulice Tomášikova pritom disponuje plnohodnotným širokým chodníkom a súčasne cesta bola prejazdná motorovými vozidlami aj väčších rozmerov (smetiari, požiarnici, zásobovanie),“ píše sa v nej.

Domáci sa po masívnom „papučovaní“ na ľavej strane ulice neodvážia zaparkovať. foto: Iveta Vaculováň
Domáci sa po masívnom „papučovaní“ na ľavej strane ulice neodvážia zaparkovať. foto: Iveta Vaculová

Nevzdajú sa

Podľa slov predsedu petičného výboru Jána Ferenciho sa obyvateľom spomínanej časti Tomášikovej situácia s parkovaním od osadenia značiek výrazne zhoršila. 

„Dnes si nikto nedovolí svoje auto tam zaparkovať, lebo mestskí policajti hneď rozdávajú papuče. To však znamená, že nastal parkovací chaos - ľudia nechávajú svoje autá vo vnútrobloku aj na miestach za Poliklinikou Sever, takže zaberajú miesta pacientom,“ opisuje situáciu J. Ferenci. 

Je odhodlaný boj proti nezmyselnému rozhodnutiu, ktoré je bezprecedentným zásahom do práva obyvateľov tejto lokality na zachovanie pohody bývania, dotiahnuť do úspešného konca. 

reklamná správa

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím