12.06.19

Sídlisko KVP investuje do športovej infraštruktúry v Drocárovom parku

Foto: Veronika Janušková

Multifunkčné ihrisko má vzniknúť na mieste chátrajúcej mobilnej ľadovej plochy v košickej mestskej časti (MČ) Sídlisko KVP v areáli Drocárovho parku. MČ nemohla do pozemku investovať, keďže technológia, ktorá na ňom bola, doposiaľ nemala prevádzkovateľa.

Ako informovala za miestny úrad informovala Ivana Padová, v súčasnosti už má nového majiteľa. Verejno-obchodnú súťaž sa MČ podarilo vypísať takmer po dvoch rokoch.

„Už v predchádzajúcom volebnom období sme iniciovali niekoľko pokusov, žiaľ, neúspešne. Podmienky, ktoré v nej boli nastavené, neboli správne uvedené a definovaný majetok nezodpovedal reálnemu stavu,“ uviedol zástupca starostu MČ Košice-Sídlisko KVP Roman Matoušek s tým, že súťaž uzavreli, pričom sa do nej prihlásil jeden uchádzač.

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Vybavenie ľadovej plochy predali 

Miestny úrad si dala vypracovať nový súdno-znalecký posudok a technológiu mobilnej ľadovej plochy - mantinely, trúbky, kompresor, rolbu, malotraktor, bránky, sieťky a iné, odpredal obci Baška v okrese Košice-okolie za 16 100 eur. Jej pôvodná hodnota počas dvoch rokov klesla o polovicu.

„Samozrejme, že nás mrzí finančná strata, no z chýb minulosti sa treba poučiť, bez ohľadu na to, kto je za nich zodpovedný," povedal Matoušek. Podľa jeho slov je ambíciou zrevitalizovať celý športovo-rekreačný areál v Drocárovom parku, ktorého súčasťou bola aj mobilná ľadová plocha.

Multifunkčné ihrisko 

Revitalizácia uvedenej časti pozemku je viazaná uznesením miestneho zastupiteľstva, peniaze z odpredaja preto musia byť použité iba na tento účel. MČ chce na ploche vybudovať multifunkčné ihrisko.

„Boli by sme radi, ak by sa nám podarilo areál zmodernizovať pomocou externých zdrojov, s minimálnym zaťažením nášho rozpočtu. Zapojili sme sa aj do výzvy Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, neboli sme však úspešní,“ dodal s tým, že ak budú vypísané ďalšie výzvy, MČ sa do nich zapojí.

V Drocárovom parku boli už ukončené práce na obnove tenisového ihriska, ktoré je v súčasnosti verejnosti sprístupnené v skúšobnej prevádzke. MČ plánuje v tomto roku investovať aj do výsadby zelene a úpravy celého areálu.

reklamná správa

VVS reaguje na obvinenia z netransparentného výberu dodávateľov

Za 16 rokov vo VVS pri obstarávaní nebolo zistené žiadne protisúťažné konanie.

Zistite viac

Čítajte viac: park sidlisko kvp

/ ROČ
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím