12.06.19

Sídlisko KVP investuje do športovej infraštruktúry v Drocárovom parku

Foto: Veronika Janušková
/ ROČ
TASR / ROČ
Autor
Zdieľať:

Multifunkčné ihrisko má vzniknúť na mieste chátrajúcej mobilnej ľadovej plochy v košickej mestskej časti (MČ) Sídlisko KVP v areáli Drocárovho parku. MČ nemohla do pozemku investovať, keďže technológia, ktorá na ňom bola, doposiaľ nemala prevádzkovateľa.

Ako informovala za miestny úrad informovala Ivana Padová, v súčasnosti už má nového majiteľa. Verejno-obchodnú súťaž sa MČ podarilo vypísať takmer po dvoch rokoch.

„Už v predchádzajúcom volebnom období sme iniciovali niekoľko pokusov, žiaľ, neúspešne. Podmienky, ktoré v nej boli nastavené, neboli správne uvedené a definovaný majetok nezodpovedal reálnemu stavu,“ uviedol zástupca starostu MČ Košice-Sídlisko KVP Roman Matoušek s tým, že súťaž uzavreli, pričom sa do nej prihlásil jeden uchádzač.

reklamná správa

Chýba vám zub a odvaha sadnúť si do kresla?

Implantáty nahradia chýbajúce zuby na 100%. Kvalitný materiál a precízna práca sú základom úspechu.

Zistite viac

Vybavenie ľadovej plochy predali 

Miestny úrad si dala vypracovať nový súdno-znalecký posudok a technológiu mobilnej ľadovej plochy - mantinely, trúbky, kompresor, rolbu, malotraktor, bránky, sieťky a iné, odpredal obci Baška v okrese Košice-okolie za 16 100 eur. Jej pôvodná hodnota počas dvoch rokov klesla o polovicu.

„Samozrejme, že nás mrzí finančná strata, no z chýb minulosti sa treba poučiť, bez ohľadu na to, kto je za nich zodpovedný," povedal Matoušek. Podľa jeho slov je ambíciou zrevitalizovať celý športovo-rekreačný areál v Drocárovom parku, ktorého súčasťou bola aj mobilná ľadová plocha.

Multifunkčné ihrisko 

Revitalizácia uvedenej časti pozemku je viazaná uznesením miestneho zastupiteľstva, peniaze z odpredaja preto musia byť použité iba na tento účel. MČ chce na ploche vybudovať multifunkčné ihrisko.

„Boli by sme radi, ak by sa nám podarilo areál zmodernizovať pomocou externých zdrojov, s minimálnym zaťažením nášho rozpočtu. Zapojili sme sa aj do výzvy Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, neboli sme však úspešní,“ dodal s tým, že ak budú vypísané ďalšie výzvy, MČ sa do nich zapojí.

V Drocárovom parku boli už ukončené práce na obnove tenisového ihriska, ktoré je v súčasnosti verejnosti sprístupnené v skúšobnej prevádzke. MČ plánuje v tomto roku investovať aj do výsadby zelene a úpravy celého areálu.

reklamná správa

Čítajte viac: park sidlisko kvp

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím