01.06.18

Škôlkarom na Deň detí čítali naši redaktori

Foto: Veronika Janušková

Košickí škôlkari si užili Deň detí rozprávkovo. Herci, speváci, ale aj redaktori im počas celého dňa čítali príbehy. Podujatie Ušká plné príbehov organizovalo už po tretí raz občianske združenie ÚLET.

Rozprávky čítalo viac ako tridsať osobností z kultúrneho či spoločenského života v dvadsiatich siedmich materských školách po celom meste. Čítanie pomáha deťom objavovať svet a učí ich  rozpoznávať dobro od zla. Rozširuje slovnú zásobu a rozvíja vyjadrovacie schopnosti. 

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, papriky, feferónky, uhorky či zemiaky. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Aj preto sa rozhodlo Občianske združenie ÚLET zorganizovať túto akciu. „Jedným z cieľov našich aktivít je rozvoj predčitateľskej gramotnosti detí a vytváranie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu cez zážitok. Ďakujeme všetkým čítajúcim, všetkým materským školám a našim partnerom, že sme dnes mohli spoločne pripraviť pre deti takýto darček,“ povedala Jana Beerová z OZ Úlet.

Z mediálneho domu čítala deťom v Materskej škôlke Park Angelinum redaktorka denníka Michaela Luxová. Foto: Veronika Janušková
Z mediálneho domu čítala deťom v Materskej škôlke Park Angelinum redaktorka denníka Michaela Luxová. Foto: Veronika Janušková

Rozprávkové čítanie

Na podujatí nechýbalo ani zastúpenie mediálneho domu KOŠICE:DNES v podobe redaktoriek denníka Edity Hilgartovej, Michaely Luxovej a moderátora KISS RÁDIA Petra Dudoviča. „Mám veľmi rada deti. Je to podľa mňa najvďačnejšie a najúprimnejšie publikum,“ hovorí Michaela, ktorá deťom v Materskej škole Park Angelinum 7 čítala rozprávku o mačičike Kiki, ktorá má krídla a lieta. „Deti si posadali na zem okolo mňa a spoločne sme sa vžili do príbehu,“ dodala.

Do Košickej Novej Vsi, do Materskej škôlky Poľná 1, zavítala Edita Hilgartová, kde deťom čítala z knihy Ľadové kráľovstvo - kolekcia najkrajších príbehov. „Úprimne, mala som trému. Veľkou výhodou pre mňa však bolo to, že deti rozprávku poznajú. Čítali sme si vonku v tieni v areáli škôlky, deti sedeli na dekách, bolo to veľmi pekné. Učiteľky v škôlke ma aj pochváli,  a to ma nesmierne potešilo,” prezradila Edita. Po čítaní si navyše s deťmi zatancovala na diskotéke. 

reklamná správa

Jedinečný gastronomický zážitok!

Skvelá ázijská kuchyňa. Jedlá z tých najkvalitnejších surovín nájdete v Koshi Sushi

Zistite viac

Moderátor KISS RÁDIA Peťo Dudovič navštívil deti v škôlke na Dneperskej 8. Prečítal im rozprávku Králiček Belka aj si s deťmi urobil selfie. „Deti boli fakt super, aj keď som mal trému, ale zvládol som to. Bola to veľmi milá skúsenosť.”

Ako darček k Dňu detí dostali všetky škôlky od čítajúcich rozprávkové knihy, aby mohli škôlkarom učiteľky dočítať rozčítané príbehy. (EH, ML)
foto: eh, veja

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím