09.09.20

Slovensko opäť hlási trojciferné číslo nakazených

ilustračné foto: TASR

 AKTUALIZOVANÉ 

Na Slovensku v utorok (8. 9.) pribudlo 161 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 4 888. Laboratóriá otestovali 5 309 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 34 pacientov.

Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk a Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na sociálnej sieti.

Podľa štatistík nepribudlo žiadne úmrtie, Slovensko dosiaľ eviduje 37 úmrtí v súvislosti s novým koronavírusom.

Minister Marek Krajčí (OĽANO) však v stredu doobeda informoval o úmrtí mladého dievčaťa na nový koronavírus.

Na ochorenie COVID-19 zomrelo na Slovensku mladé dievča

Viac k téme

09.09.20
Na ochorenie COVID-19 zomrelo na Slovensku mladé dievča

„Pozitívne testovaní boli podľa ministerstva vyšetrení v okresoch Bratislava (44), Tvrdošín (17), Prešov (9), Nitra (8), Stará Ľubovňa (7), Žilina (7), Malacky (5), Michalovce (5), Senec (5), Trenčín (5), Komárno (4), Pezinok (4), Trnava (4), Galanta (3), Košice (3), Nové Zámky (3), Prievidza (3), Snina (3), Dunajská Streda (2), Poprad (2), Šaľa (2), Banská Bystrica (1), Brezno (1), Detva (1), Gelnica (1), Hlohovec (1), Ilava (1), Liptovský Mikuláš (1), Lučenec (1), Nové Mesto nad Váhom (1), Partizánske (1), Považská Bystrica (1), Rimavská Sobota (1), Sabinov (1), Skalica (1), Sobrance (1) a Svidník (1). Je medzi nimi 78 žien a 83 mužov, sú vo veku od dvoch do 89 rokov,“ dodal rezort.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

V nemocniciach je hospitalizovaných 131 ľudí s podozrením na COVID-19 alebo potvrdeným ochorením. Z nich má potvrdené ochorenie 98 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 17 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje sedem pacientov.

Počet aktívnych prípadov je aktuálne 1 904. Celkový počet ukončených laboratórnych testov dosiahol 365 945.

Foto: archív TASR
(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

 

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím