06.09.17

Na obiehanie doplatil životom

foto: PZ

Aktualizované. Vážna dopravná nehoda sa stala dnes ráno niekoľko minút po piatej. Zahynul pri nej 19-ročný mladík, ktorý ju podľa doterajších informácií aj zavinil.

V osudné ráno mladý vodič na Seate Leon uháňal od Bohdanoviec smerom do Košíc. Ponáhľal sa až príliš, začal obiehať kolónu áut pred sebou. Zvolil si na to najmenej vhodné miesto – pravotočivú zákrutu. „Predbiehal v protismernom pruhu a na mieste, kde je to zakázané dopravným značením. V neprehľadnej zákrute sa zrazil s protiidúcim vozidlom značky Škoda Octavia, ktoré viedol 45-ročný vodič,“ opisuje nešťastie košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Pri zrážke boli predné časti oboch áut úplne zdemolované. foto: PZ
Pri zrážke boli predné časti oboch áut úplne zdemolované. foto: PZ

Obidve autá mali po čelnej zrážke úplne zdemolovanú prednú časť. Na miesto sa dostali najprv hasiči, potom aj záchranári. „Po príchode posádky s lekárom už hasiči oživovali mladého vodiča, ktorý mal byť podľa nepotvrdených informácií v čase zrážky nepripútaný, auto malo ojazdené pneumatiky. Napriek viac ako polhodinovej maximálnej snahe o oživenie sa pacienta nepodarilo zachrániť. Mnohopočetné poranenia celého tela vyhodnotil zasahujúci lekár ako nezlučiteľné so životom,“ povedal nám hovorca košických záchranárov Igor Krupa. Vodič Octavie mal väčšie šťastie. Haváriu prežil, s viacerými zraneniami ho previezli na Kliniku úrazovej chirurgie do nemocnice na Rastislavovej ulici. Premávka v smere od Bohdanoviec do Košíc bola hodinu prerušená.  

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím