02.07.18

Smrteľná nehoda

foto: KR PZ KE

 AKTUALIZOVANÉ 

Na obchvate pri obchodnom centre Optima došlo v pondelok popoludní k tragickej udalosti.  Mladý chlapec sa snažil prejsť cez rýchlostnú cestu v plnej premávke, stalo sa mu to osudným.

Osobný automobil v pondelok 2. júla na rýchlostnej ceste R2 v lokalite Červený rak zrazil 10-ročného chlapca. Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová priblížila, že 34-ročný vodič na aute Seat Cordoba išiel po rýchlostnej ceste v ľavom jazdnom pruhu, kedy mu do cesty vošiel maloletý mimo vyznačeného priechodu pre chodcov.

„Pri dopravnej nehode chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič ani jeho spolujazdec sa pri nehode nezranili. Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo,“ uviedla hovorkyňa. 

reklamná správa

Škodu na vozidle polícia predbežne vyčíslila na 2-tisíc eur. Podľa informácii Mésarovej začalo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach v danej veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

„Bližšie okolnosti, presná príčina i miera zavinenia dopravnej nehody, sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti,“ dodala hovorkyňa.

Chlapec bežal so sestrou

„Videl som, ako prebehoval so sestrou cez cestu. Bývajú vedľa nás,“ povedal chlapec, ktorý bol svedkom nehody.

Tragédia rozpútala na Facebooku búrlivú diskusiu. Väčšina diskutujúcich viní rodičov, ktorí na deti nedávali pozor.

Telo dieťaťa ležalo vedľa cesty prikryté modrou plachtou.foto: veja
Telo dieťaťa ležalo vedľa cesty prikryté modrou plachtou. foto: veja

(FB, SEN, PS)
foto: veja

reklamná správa

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím